Home Wiadomości Chrystusowcy: Delegacja Politechniki Świętokrzyskiej odwiedza Brazylię

Chrystusowcy: Delegacja Politechniki Świętokrzyskiej odwiedza Brazylię

Redakcja

Delegacja Politechniki Świętokrzyskiej odwiedza BrazylięWizyta przedstawicieli kieleckiej uczelni była wynikiem porozumienia z naszą prowincją zakonna i miała na celu promocje Polski oraz nawiązanie współpracy naukowo kulturalnej ze środowiskiem polonijnym w Brazylii.

Pierwszy pobyt delegacji kieleckiej uczelni w Brazylii miał miejsce w lutym tego roku. Jego celem było rozeznanie możliwości wzajemnej współpracy. W połowie sierpnia po raz drugi gościliśmy przedstawicieli polskiego świata nauki. Delegacji z Politechniki Świętokrzyskiej na której czele stał rektor uczelni prof Stanisław Adamczak tym razem towarzyszył zespół muzyczno wokalny WOŁOSAKI. Podczas 11 dniowego pobytu goście z Polski odwiedzili kilka parafii prowadzonych w Brazylii przez chrystusowców oraz podpisali umowy o wzajemnej współpracy naukowo kulturalnej z władzami powiatów gdzie znaczna część mieszkańców jest pochodzenia polskiego. Zawarto także porozumienia o wzajemnej współpracy i wymianie studentów oraz kadry naukowej z uczelniami w Lajes, Irati, Uniao da Vitoria, z Uniwersytetem Stanowym Parana z siedzibą w Kurytybie oraz Papieskim Uniwersytetem Katolickim w Kurytybie. Rektorem tego ostatniego jest prof Waldemiro Grembski który ku zaskoczeniu wielu, w tym także swoich pracowników, jak sie okazało doskonale włada językiem swoich przodków. W każdej z odwiedzonych miejscowości miały miejsce występy sponsorowanego przez kielecką uczelnię zespołu Wołosatki. Delegacji z Politechniki Świętokrzyskiej towarzyszył prowincjał chrystusowców w Brazylii ks. Kazimierz Długosz, który pomagał w zorganizowaniu pobytu gości z Polski oraz w nawiązaniu kontaktów z tutejszymi uczelniami oraz władzami powiatowymi. Zdjęcia z odwiedziń delegacji z Polski umieszczone są w zakładce GALERIA FOTOGRAFII Więcej informacji o tej wizycie oraz występach zespołu Wołosatki możemy znaleść m. in na stronach:

ks. Kazimierz Długosz TChr

Za: www.serwis.chrystusowcy.pl.

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda