Home Wiadomości Pożegnania: br. Roman Kwiecień OFMConv

Pożegnania: br. Roman Kwiecień OFMConv

Redakcja
24 listopada 2014 r. w Yue (Japonia) w wieku 100 lat zmarł brat Roman Kwiecień. Pogrzeb śp. br. Romana odbędzie się 27 listopada o godz. 11.00 w kościele parafialnym Hongouchi. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie.
Swoje życie ziemskie zakończył dnia 24 listopada 2014 r. w naszym domu dla starszych braci w Yue w wieku 100 lat.

Brat Roman urodził się, w Polsce 22 maja 1914r. Pierwsze śluby złożył 8 maja 1932 r. w Niepokalanowie. W 1934 r. przybył wraz z br. Geraldem do Japonii. W tym czasie przebywał tu również św. Maksymilian Maria Kolbe (1930-1936). Po ztozeniu slubow wieczystych 25 czerwca 1935 r. rozpoczął pracę w różnych naszych klasztorach: Nigawa, Oji (Tokyo), Higashi- Murayama (Tokyo) i Konagai (w prefekturze Nagasaki). Byt wielką pomocą dla naszych braci, szczególnie w ciężkich czasach po II wojnie światowej.

Do Prowincji Warszawskiej należał do roku 1974, kiedy to zdecydował się na transfiliację do Japońskiej Prowincji Niepokalanego Poczęcia.

W ostatnich latach podupadł na zdrowiu. W związku z tym przebywał w naszym klasztorze dla starszych i chorych braci. Zmarł na zapalenie płuc.

Czuwanie modlitewne przy trumnie br. Romana będzie miało miejsce 26 listopada w auli domu parafialnego w Hongouchi o godz. 19.00. Mszy pogrzebowej, która odbędzie SJQ27 listopada o godz. 11.00 w kościele parafialnym Hongouchi będzie przewodniczył o. Damian Sakihama, nasz Minister Prowincjalny.

Pragniemy wyrazić naszą wdzięczność Waszej Prowincji za br. Romana, który byt dobrym i przykładnym misjonarzem.

o. Luca Shinichiro Tanizaki OFMConv

Sekretarz Prowincji Japońskiej

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda