Home Wiadomości Pożegnania: ks. Alojzy Klein, chrystusowiec

Pożegnania: ks. Alojzy Klein, chrystusowiec

Redakcja

We wtorek, 19 listopada 2013 r. w szpitalu w Puszczykowie o godz. 13.55 odszedł do Pana ks. Alojzy Klein, chrystusowiec – wieloletni duszpasterz polonijny w Brazylii i Niemczech.

Uroczystości pogrzebowe śp. ks. Alojzego odbędą się 21 listopada (czwartek) w Puszczykowie. Msza Święta pogrzebowa rozpocznie się o godz. 14.00. w kościele pw. Matki Boskiej Wniebowziętej (ul. Kościelna 1). Bezpośrednio po Eucharystii ostatnie pożegnanie i złożenie ciała do grobu na cmentarzu parafialnym w Puszczykowie (kwatera chrystusowców).

Ks. Alojzy Klein urodził się 18 stycznia 1931 r. w miejscowości Dąbrówka. Dnia 8 września  1952 r. w Bydgoszczy złożył pierwszą profesję zakonną. Profesję dozgonną złożył 8 września 1956 r. w Poznaniu. Dnia 17 czerwca 1961 r. w Poznaniu przyjął święcenia kapłańskie z rąk ks. abpa Antoniego Baraniaka. Po święceniach kapłańskich pracował w Dobrzanach, Tetyniu, Golczewie.

W latach 1966-1987 był duszpasterzem polonijnym w Brazylii: Cruz Machado, Canoas, Guarani, Sapopema. W latach 1987-2011 był duszpasterzem w Niemczech: Essen, Uberherrn, Cochem, Koblencja i Bochum.

W 2011 r., po wielu latach pracy duszpasterskiej w Brazylii i Niemczech, powrócił do Polski i zamieszkał w Domu Głównym Towarzystwa Chrystusowego w Poznaniu. Od 3 października 2012 r. rezydował w domu zakonnym w Puszczykowie.

Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie!

Za: www.serwis.chrystusowcy.pl.

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda