Home Wiadomości Pożegnania: o. Stefan (Jan) Wodarz, franciszkanin

Pożegnania: o. Stefan (Jan) Wodarz, franciszkanin

Redakcja

Dnia 24 lutego 2013 r. zmarł w Gößweinstein w Niemczech O. Stefan (Jan) Wodarz z Wrocławskiej Prowincji Zakonu Braci Mniejszych. Urodził 1 września 1936 r. w Dobrzeniu Małym. W 1952 r. wstąpił do Zakonu Braci Mniejszych, a święcenia kapłańskie przyjął 2 lutego 1961 r. w Kłodzku.

Przez pierwsze ćwierćwiecze swojego kapłaństwa o. Stefan pracował w kilku klasztorach na Śląsku, podejmując głównie obowiązki parafialne.

W latach 1973-1982 był proboszczem na Górze Św. Anny, a w latach 1982-86 pełnił funkcję gwardiana w klasztorach w Raciborzu i Gliwicach.

W 1986 roku wyjechał do Niemiec, gdzie podejmował przez następne ćwierćwiecze pracę duszpasterską w Nürnberg, Grafrath, Engelberg-Vierzehnheiligen i Ambergu. Od 2006 roku jako Jubilat przebywał w Gößweinstein, gdzie pełnił funkcję duszpasterza pielgrzymów. Jego pogrzeb odbędzie się 01 marca 2013 roku w Gößweinstein.

Red

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda