Pożegnania: S. M. Gabriela (Aneta) Kubecka ze Zgromadzenia Sióstr Uczennic Boskiego Mistrza

S. M. Gabriela (Aneta) Kubecka ze Zgromadzenia Sióstr Uczennic Boskiego Mistrza zmarła niespodziewanie 21 lutego 2014 r. w szpitalu w Lublinie.

Urodziła się 27 lutego 1980 r. w Lublinie, 11 maja tego samego roku została ochrzczona w Zemborzycach w Parafii św. Marcina, w której również złożyła Profesję Wieczystą w dniu 13 lutego 2011 r. Ukończyła Liceum Ogólnokształcące im. Jana Zamoyskiego w Lublinie. Wstąpiła do Zgromadzenia Sióstr Uczennic Boskiego Mistrza w Częstochowie 16 października 1999 r. Po odbytej formacji zakonnej złożyła pierwszą profesję 29 czerwca 2004 r. W Zgromadzeniu ukończyła studia pielęgniarskie na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym, a w ostatnim czasie pełniła posługę pielęgniarki w Domu Księży Emerytów w Lublinie.

Ponad miesiąc temu zdiagnozowano u niej chorobę nowotworową, którą przyjęła z wielką dojrzałością duchową i wiarą podejmując konieczne badania i leczenie. Tuż przed pierwszą chemioterapią okazało się, że przy pielęgnacji jednego z ciężko chorych kapłanów została zakażona bakterią clostridium difficile. Mimo hospitalizacji i leczenia, jej osłabiony organizm po pierwszej chemioterapii, stał się podatny na rozwój tej bakterii. Nastąpił wstrząs septyczny, który ostatecznie doprowadził ją do śmierci.

S. M. Gabriela miała gorące pragnienie pełnego zjednoczenia z Jezusem i usilnie do tego dążyła wykorzystując środki jakie miała do dyspozycji. Żyła życiem Kościoła i chciała mieć w nim swój udział. Jeszcze przed wstąpieniem do Zgromadzenia tworzyła grupę młodzieżową Ruch Światło Życie w parafii św. Urszuli Ledóchowskiej w Lublinie. W Zgromadzeniu chętnie uczestniczyła w pielgrzymkach z Lublina na Jasną Górę w grupie paulińskiej Tymoteusz.

Siostra M. Gabriela w swoich zapiskach napisała, że chce być świecą, która płonie i z radością poświęca swoje życie, aby Bóg był uwielbiony i ludzie zbawieni. Szybko płonęła tu na ziemi, dając z siebie wszystko co mogła i potrafiła.

Uroczystości pogrzebowe s. M. Gabrieli odbyły się 26 lutego w Warszawie, w Domu Prowincjalnym Sióstr Uczennic Boskiego Mistrza przy ul. Żytniej 11 oraz w kościele Parafialnym p.w. Miłosierdzia Bożego i św. Faustyny przy ul. Żytniej 1. Mszy świętej przewodniczył JE Abp Stanisław Budzik, Metropolita Lubelski. Na uroczystości obecna była Przełożona Generalna PDDM, s. M. Regina Cesarato. Ciało Siostry Marii Gabrieli otoczonej modlitewną obecnością Rodziców, Siostry z Rodziną, licznie zgromadzonych krewnych, kapłanów, parafian, przyjaciół oraz sióstr, spoczęło w grobowcu Zgromadzenia na Cmentarzu Północnym przy ul. Wóycickiego 14 w Warszawie.

Za: Redakcja.