Home Wiadomości Pożegnania: śp. o. Wawrzyniec Adolf Stach OFM

Pożegnania: śp. o. Wawrzyniec Adolf Stach OFM

Redakcja

 śp. o. Wawrzyniec Adolf Stach OFMW niedzielę rano 24 lipca 2016 r. zmarł nagle w szpitalu w Chełmie Lubelskim śp. o. Wawrzyniec Stach OFM. Przeżył 71 lat, w tym 54 lata w zakonie, 45 lat w kapłaństwie.

Ojciec Wawrzyniec Adolf Stach OFM, s. Andrzeja i Katarzyny z d. Prządo, urodził się 2 stycznia 1945 roku w Zedermanie (powiat olkuski, diecezja sosnowiecka). Do Zakonu Braci Mniejszych wstąpił 4 sierpnia 1962 r. w Przemyślu, tamże złożył pierwsze śluby zakonne 15 sierpnia 1963 r., zaś profesję uroczystą 4 października 1969 r. w Krakowie. Święcenia kapłańskie przyjął z rąk biskupa Albina Małysiaka w dniu 19 czerwca 1971 r. w Krakowie. W latach 1965 – 1971 studiował filozofię i teologię w Instytucie Teologicznym Księży Misjonarzy w Krakowie.

Pełnił posługę duszpasterską jako gwardian, wikariusz i ekonom domu, wikariusz parafii, kapelan szpitala oraz spowiednik i katecheta w klasztorach: w Koninie, Krakowie – Azorach, Kazimierzu Dolnym, Pińczowie, Chełmie, Bieczu, Kętach i Brzezinach. Od 2002 r. należał do naszej Wspólnoty Braterskiej w Brzezinach.

Uroczystości pogrzebowe rozpoczęły się w środę 28 lipca o godz. 11.00 w kościele klasztornym pw. św. Franciszka z Asyżu w Brzezinach. Mszę św. pogrzebową koncelebrowało 21 księży, przewodniczył Minister Prowincjalny o. Rufin Maryjka OFM.

Kazanie pogrzebowe wygłosił gwardian miejscowej Wspólnoty o. Konstanty Ciaranek OFM.

Ojciec Prowincjał odprawił obrzęd ostatniego pożegnania Zmarłego.

W ceremoniach pogrzebowych uczestniczyli: najbliższa rodzina śp. o. Wawrzyńca, współbracia z klasztorów naszej Prowincji, kapłani z dekanatu brzezińskiego na czele z ks. kanonikiem Markiem Balcerakiem, proboszcz rodzinnej parafii Zmarłego, siostry Barnardynki z Brzezin, pracownicy Szpitala Powiatowego w Brzezinach, przedstawiciele władz samorządowych miasta oraz licznie zgromadzeni wierni.

Przed rozpoczęciem Mszy św. Franciszkański Zakon Świeckich odmówił Koronkę do Bożego Miłosierdzia, a Żywy Różaniec poprowadził modlitwę różańcową za Zmarłego.

Po Mszy św. ciało śp. o. Wawrzyńca zostało odprowadzone przez gwardiana o. Konstantego Ciaranka OFM i złożone w grobowcu franciszkańskim na cmentarzu w Brzezinach.

Polecajmy Panu Bogu w naszych modlitwach śp. o. Wawrzyńca.

R. I. P.

Za: www.ofm.krakow.pl.

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda