Home Wiadomości Światowe Spotkanie Młodzieży Karmelitańskiej w Czernej

Światowe Spotkanie Młodzieży Karmelitańskiej w Czernej

Redakcja

www.karmel.plŚwiatowe Spotkanie Młodzieży Karmelitańskiej pod przewodnictwem o. Saverio Cannistra, przełożonego generalnego Zakonu Karmelitów Bosych, z udziałem ponad 700 uczestników ŚDM z duszpasterstw naszego zakonu z kilkunastu państw odbyło się 27 lipca, w ogrodach klasztoru w Czernej.

Goście pochodzą z m.in. Niemiec, Francji, Włoch, Białorusi, Ukrainy, Litwy, Łotwy, Słowacji, Chorwacji, Hiszpanii, Ekwadoru, Urugwaju, Peru, Kolumbii, Burundi, Rwandy, USA i Polski. Mszy św. w asyście biskupa z Afryki, obu prowincjałów polskich o. Tadeusza Florka OCD i o. Jana Malickiego OCD oraz kilkudziesięciu kapłanów karmelitańskich przewodniczył O. Generał, który w homilii przypomniał karmelitańskie rozumienie ogłaszania miłosierdzia Bożego, że to nie tyle my szukamy Boga, ale to Bóg nas szuka i pragnie zatrzymać się i zamieszkać w naszym często nieuporządkowanym czy nieprzygotowanym domu, jak u Zacheusza. Potrzeba szczególnej łaski, aby zrozumieć miłosierdzie Boga: łaski, która schodzi w głąb i rani serce, tak jak doświadczyła tego św. Teresa od Jezusa, pisząc: „prędzej ja zmęczę się obrażaniem Boga, niż On ustanie w przebaczaniu mi” – dodał o. Saverio. Homilia została przygotowana w kilku językach i wydrukowana wraz z liturgią łacińską Mszy św., jak i wielojęzycznym śpiewnikiem, w specjalnie przygotowanej broszurze.

Przez to spotkanie została także przybliżona postać św. Rafała Kalinowskiego, karmelity bosego, który jest wspaniałym wzorem oddania Bogu. Spotkanie to pozwoliło bliżej wzajemnie poznać siebie, ludzi młodych, żyjących duchowością karmelitańską. Stronę muzyczną zapewnili zespół Twoje Niebo, pod kierunkiem o. Mariusza Wójtowicza OCD, i Ewa Uryga. Nie zabrakło wolontariuszy, przyjaciół i sponsorów. Poprzez Eucharystię, adorację, modlitwę, spowiedź, wspólne radosne śpiewy, zwiedzanie sanktuarium, klasztoru i multimedialnego muzeum, poprzez wspólne posiłki, prezentację grup, koncert i grę terenową młodzież przygotowywała się na spotkanie ŚDM.

WT

Za: www.karmel.pl.

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda