Home Wiadomości ŚDM: Dzień Alfonsjański Grupy Redemptor

ŚDM: Dzień Alfonsjański Grupy Redemptor

Redakcja

www.redemptor.plDzień Alfonsjański to najważniejsze spotkanie Grupy Redemptor – ok. 1,5 tys. młodych ludzi-  w czasie Światowych Dniach Młodzieży. W środę, 27 lipca 2016 r., na Rynku Podgórskim razem z o. Generałem Michalem Brehlem CSsR zgromadziła się młodzież redemptorystowska z całego świata.

Młodzież zgromadziła się przed południem na katechezie prowadzonej przez ks. bpa Andrzeja Czaję z Opola i Mszy św. Tematem katechezy wyznaczonym przez Komitet Organizacyjny był “czas miłosierdzia”. Opolski biskup przekonywał, że miłosierdzie właśnie trwa, a także zachęcał młodych do odważnego mówienia o tym całemu światu. – Ilu ludzi nie ma tej świadomości? Ilu chrześcijan żyje tak, jakby o tym nie wiedziało? – pytał bp Czaja. Dodał również, że czas miłosierdzia polega na wyrozumiałości dla słabości człowieka, przebaczeniu i wyzwoleniu z mocy ciemności i zła. – To wszystko stało się z momentem przyjścia Jezusa Chrystusa na świat i trwa – wskazał. Po katechezie bp Czaja odpowiadał na pytania młodych, a następnie przewodniczył Mszy św.

W Eucharystii wzięli udział także Przełożony Generalny Redemptorystów Michael Brehl CSsR (skierował  do zebranych także swoje pozdrowienie), o. bp Józef Słaby CSsR z Argentyny, o. Alberto Eseverri CSsR, Radny Generalny, o. Janusz Sok CSsR, Przełożony Prowincji Warszawskiej Redemptorystów, o. Jacek Zdrzałek CSsR, Koordynator KRE i ok. 100 kapłanów, w tym kilkudziesięciu redemptorystów z różnych krajów świata.

Wieczorem odbył się Festiwal Młodych – święto wiary i radości. Zostały zaprezentowane poszczególne grupy narodowościowe (także nasza najliczniejsza z  Iraku wraz z ks. abpem Basharem Wardą CSsR), wszyscy zapoznali się z historią chrześcijańskiej Polski oraz odnowili swoją wiarę. Ważnym momentem było spotkanie z najwyższym Przełożonym Zgromadzenia, o. Generałem Michaelem Brehlem CSsR z Rzymu, który skierował do młodzieży i liderów duszpasterstw swoje przesłanie poświęcone Miłosierdziu Bożemu i jego głoszeniu przez misjonarzy redemptorystów oraz wszystkich dzielących tę samą duchowość.

Przez procesję z ikoną Matką Bożą Nieustającej Pomocy oraz przez modlitewne rozważanie O. Generała został podkreślony Jubileusz 150-lecia powierzenia Jej Redemptorystom, który obchodziliśmy w tym roku. Wszystko przeplatane było muzyką, śpiewem i świadectwami. Całości dopełniła pantomima i koncert grupy “Kumran”

Mariusz Mazurkiewicz CSsR, fot. br. Grzegorz Pruś CSsR,br. Adam Dudek CSsR

Za: www.redemptor.pl.

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda