Home Wiadomości Wadowice: pielgrzymi ŚDM na wieczornych czuwaniach u karmelitów bosych

Wadowice: pielgrzymi ŚDM na wieczornych czuwaniach u karmelitów bosych

Redakcja

Sanktuarium św. Józefa oraz Klasztor Karmelitów Bosych w WadowicachModlitwy przeplatane spokojnym śpiewem kanonów i innych pieśni w języku polskim, łacińskim i angielskim składają się na wieczorne czuwania w wadowickim klasztorze „na Górce” u karmelitów bosych. Biorą w nich udział młodzi ludzie z całego świata, którzy przyjechali na ŚDM i zostali zakwaterowani w Wadowicach i okolicy.

Organizowane wieczorne czuwania z adoracją Najświętszego Sakramentu, odbywają się od godz. 21.00 do północy. Jak wyjaśnia o. Szczepan T. Praśkiewicz OCD z wadowickiego klasztoru, modlitewna propozycja zakonników skierowana jest do młodych. „Wielu z nich zechciało trwać w modlitewnym skupieniu przeplatanym spokojnym śpiewem kanonów i innych pieśni w języku polskim, łacińskim i angielskim, w

wykonaniu scholi złożonej z sióstr albertynek i nazaretanek z wadowickich domów zakonnych, pod batutą naszego współbrata, o. Krzysztofa Żywczyńskiego OCD” – wyjaśnił zakonnik.

Karmelita przypomniał, że zgodnie z definicją modlitwy, jaką pozostawiła św. Teresa od Jezusa, reformatorka Karmelu, modlitwa „nie polega na tym by dużo mówić, ale by bardzo kochać”. „I młodzież chętnie podjęła naszą ofertę, wypełniając po brzegi nasz kościół, adorując Chrystusa Eucharystycznego i

korzystając także z sakramentu pokuty, gdyż w konfesjonałach zasiedli nasi współbracia i towarzyszący młodym kapłani, spowiadając w różnych językach” – dodał o. Praśkiewicz.

W wadowickim karmelitańskim domu pielgrzyma zakwaterowana jest młodzież z Kanady i ze Stanów Zjednoczonych. W ciągu dnia przybywa na Karmel wiele grup młodych, by sprawować Eucharystię, nawiedzić celę śmierci św. Rafała Kalinowskiego, zobaczyć szkaplerz św. Jana Pawła II i jego pierścień, który zdobi obraz św. Józefa, patrona sanktuarium oraz poznać „karmelitańską duszę” Papieża z Wadowic.

Wśród młodych pielgrzymów nie brakuje grup z duszpasterstw karmelitańskich. Przybyło ponad 700 osób, uczestników ŚDM z ośrodków karmelitańskich z kilkunastu państw – m.in. Niemiec, Francji, Włoch, Białorusi, Ukrainy, Litwy, Łotwy, Słowacji, Hiszpanii, Ekwadoru, Urugwaju, Kolumbii, Burundi, Rwandy, USA i Chorwacji. 27 lipca odbyło się w ogrodach klasztoru karmelitów bosych w Czernej k. Krakowa spotkanie tej młodzieży z generałem Zakonu, o. Saverio Cannistra OCD z Rzymu.

rk / Wadowice

Za: www.ekai.pl.

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda