Home Wiadomości Poznaj teologię u dominikanów w Katowicach

Poznaj teologię u dominikanów w Katowicach

Redakcja

Katowiccy dominikanie zapraszają dorosłych do pogłębiania wiedzy teologicznej w ramach Dominikańskiej Szkoły Teologii. Wykłady w pierwszym roku działalności Szkoły poświęcone będą początkom chrześcijaństwa oraz Pismu Świętemu. Zapisy przyjmowane są  na stronie internetowej Szkoły do 20 października.

Do udziału w wykładach dominikanie zapraszają studentów, absolwentów wyższych uczelni, osoby pracujące, emerytów i rencistów, kleryków seminariów duchownych, osoby konsekrowane, katechetów, animatorów i liderów wspólnot.

Zajęcia poprowadzą bracia dominikanie oraz świeccy, wykładowcy Kolegium Filozoficzno-Teologicznego OO. Dominikanów, jednej z najstarszych krakowskich szkół teologicznych: o. dr Damian Mrugalski OP oraz dr hab. Krzysztof Mielcarek, profesor KUL.

W pierwszym roku działalności Szkoły przewidziane zostały dwa wykłady: pierwszy semestr poświęcony będzie początkom wiary i kształtowaniu się doktryny chrześcijańskiej, w drugim semestrze słuchacze będą mogli zapoznać się z podstawowymi zagadnieniami dotyczącymi powstania i rozumienia Pisma Świętego. Wykłady odbywać w wybrane soboty w ciągu roku, w godzinach południowych. Na zakończenie I roku studiów uczestnicy otrzymają świadectwo.

Zapisy do Szkoły przyjmowane są  na stronie internetowej www.dst.dominikanie.pl do 20 października lub do wyczerpania limitu miejsc.

Więcej szczegółów nt. Szkoły można uzyskać w Klasztorze Dominikanów w Katowicach, ul. Sokolska 12, tel. 32 203 70 15; e-mail [email protected]

Za: Katowiccy Dominikanie.

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda