Home Wiadomości Kraków: uczyć się w szkole św. Franciszka

Kraków: uczyć się w szkole św. Franciszka

Redakcja

Trwa nabór na drugi cykl Studiów podyplomowych z franciszkanizmu. Serdecznie zapraszamy wszystkich, którym nie jest obojętny św. Franciszek, a także tych, którzy go jeszcze nie znają. Tegoroczne hasło studiów “Uczymy się od najlepszych” wskazuje nam na postać Świętego z Asyżu oraz na jego świętych naśladowców.

Na naszych studiach to właśnie od nich uczymy się jak dobrze i radośnie przeżywać życie.

Studia podyplomowe są ofertą Ośrodka Studiów Franciszkańskich Wydziału Teologicznego Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie. OSF realizuje cele wyznaczone wcześniej przez Instytut Studiów Franciszkańskich, z którego się wyłonił. Czyni to jednak w strukturach uniwersyteckich dlatego absolwenci naszych studiów otrzymują świadectwa ukończenia studiów podyplomowych na UPJPII.

Cykl zajęć trwa cztery semestry, wykłady odbywają się w soboty od godziny 9.00 do 17.50. Słuchacze z pomocą wykwalifikowanej kadry profesorskiej m.in. z UPJPII, PAN i UJ a także z wszystkich gałęzi zakonu franciszkanów zapoznają się najpierw z duchowością biblijną, patrystyczną, średniowiecza oraz franciszkańską, a także z życiorysem św. Franciszka, jego pismami, historią franciszkanizmu i hagiografią franciszkańską, a następnie pogłębiają swoją wiedzę na zajęciach z ikonografii franciszkańskiej, ekoteologii, psychologii relacji i dialogu, kultury franciszkańskiej, dialogu międzykulturowego i wielu innych.

Serdecznie zapraszamy wszystkich pragnących pogłębić własne życie duchowe lub odkryć nowe inspiracje do życia, wszystkich zainteresowanych postacią św. Franciszka z Asyżu i duchowością franciszkańską, członków Franciszkańskiego Zakonu Świeckich, nauczycieli (w tym szczególnie katechetów), terapeutów, liderów grup działających przy franciszkańskich ośrodkach duszpasterskich, mistrzów i mistrzynie postulatów, nowicjatów, junioratów zakonnych i wszystkich, którzy chcą uczyć się od najlepszych jak żyć. Rekrutacja elektroniczna odbywa się na stronie internetowej: irk.upjp2.edu.pl.

Wszelkie informacje można uzyskać na naszej stronie internetowej: studia.isf.edu.pl lub w sekretariacie Instytutu Studiów Franciszkańskich przy ul. Franciszkańskiej 4 w Krakowie:

  • osobiście (godziny otwarcia sekretariatu: poniedziałek 12.00 – 17.00, środa 12.00 – 14.30 oraz piątek 15.00 – 17.00)
  • telefonicznie (012 422 12 73 – w godzinach otwarcia sekretariatu)
  • mailowo ([email protected])

sg

oficjalna strona Instytutu Studiów Franciszkańskich

Za: www.franciszkanie.pl.

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda