Home Wiadomości Przełożony generalny salezjanów wizytuje polskie placówki

Przełożony generalny salezjanów wizytuje polskie placówki

Redakcja

Przełożony generalny księży salezjanów ks. Ángel Fernández Artime odbywa wizytę w Polsce. Wczoraj ten 10. następca św. Jana Bosko był w Oświęcimiu, a dziś we Wrocławiu.

Sprawując Eucharystię w oświęcimskim sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Wspomożenia Wiernych – kolebce polskich salezjanów – przełożony generalny przypomniał, że św. Janowi Bosko zależało szczególnie na tym, by młodzi byli szczęśliwi także w wieczności. „Takie jest również i moje pragnienie, które kieruję w stronę każdego z was, droga młodzieży, drodzy przedstawiciele rodziny salezjańskiej i wszyscy obecni. Pragnienie, abyśmy wszyscy dzięki łasce Bożej byli szczęśliwi tutaj i w wieczności” – mówił ks. Ángel Fernández Artime.

Wizyta przełożonego salezjanów w Polsce wpisuje się w przygotowania do 200. rocznicy urodzin ks. Jana Bosko. Rok jubileuszowy rodziny salezjańskiej rozpoczął się 16 sierpnia i potrwa do 16 sierpnia 2015 r.

R. Łączny, KAI

Za: Radio Watykańskie.

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda