Home Wiadomości Chrystusowcy obejmują parafię w Mińsku

Chrystusowcy obejmują parafię w Mińsku

Redakcja

W niedzielę, 14 września br., o godz. 12:00 w kaplicy parafii pw. św. Jana Ewangelisty i św. Maksymiliana Marii Kolbe w Mińsku na Białorusi obowiązki proboszcza objął nasz współbrat ks. Oleg Szpieć TChr.

W imieniu księdza arcybiskupa Tadeusza Kondrusiewicza wprowadzeniu na urząd proboszcza przewodniczył ks. dziekan prałat Władysław Zawalniuk, który gorąco powitał ks. Olega i wyraził serdeczne życzenia obfitości Bożych łask i natchnienia Ducha Świętego w realizacji powierzonego zadania. Podziękował również ojcom franciszkanom, którzy przekazali parafię i poprosił parafian o modlitwę za nowego duszpasterza. Po obrzędach wprowadzenia na urząd proboszcza, ks. Oleg Szpieć TChr przewodniczył uroczystej Mszy św. Zwracając się do licznie zebranych wiernych wyraził szczerą chęć służenia Bogu i ludziom w tej parafii, jak również obiecał duszpasterską gorliwość w budowaniu Kościoła jako wspólnoty wierzących, a w krótkiej perspektywie również i budowania kościoła w postaci sakralnej budowli, na którą parafia oczekuje.

Na zakończenie Mszy św. wikariusz prowincjała o. Piotr Szczepański, przedstawiciel ojców franciszkanów,  podziękował zgromadzonym wiernym i ustępującemu ojcu proboszczowi za lata współpracy w tworzeniu i rozwijaniu parafii. Ks. Rektor WSD Andrzej Łysy TChr, w imieniu Przełożonego Generalnego Towarzystwa Chrystusowego, wyraził szczerą nadzieję, że nasi współbracia będą godnie kontynuowali dzieło budowy kościoła w Mińsku, co przyczyni się do duchowego odrodzenia chrześcijaństwa na Białorusi, jak również będzie będzie miejscem spotkania i modlitwy dla rodaków poszukujących polskiego duszpasterstwa w stolicy Białorusi. Do księdza Olega ma dołączyć jako wikariusz ks. Włodzimierz Maruszewski TChr, który dotychczas pracował duszpastersko w parafii pw. Chrystusa Króla w Stargardzie Szczecińskim.

Zdjęcia z uroczystości można zobaczyć na stronie parafialnej: www.jan.by.

ks. Andrzej Łysy TChr

Za: www.serwis.chrystusowcy.pl.

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda