Home Wiadomości Saletyni: Nowa parafia w Anglii

Saletyni: Nowa parafia w Anglii

Redakcja

W święto Podwyższenia Krzyża Świętego 14 września br. polscy saletyni objęli parafię pw. St. Peter and All Souls w Peterborough.

Przekazanie parafii i wręczenie kluczy do kościoła nowemu proboszczowi ks. Adamowi Sowie MS przez ordynariusza diecezji East Anglia bp Alana Hopesa odbyło się podczas Mszy św. o 10.40. Władze polskiej prowincji reprezentowali ks. prowincjał Andrzej Zagórski MS i sekretarz prowincjalny ks. Karol Porczak MS.

Biskup Hopes podkreślił w homilii, że proboszcz parafii powinien być przede wszystkim człowiekiem modlitwy, Eucharystii i pojednania. Przypomniał, że doktryna, którą będzie głosił, ma być zgodna z powszechnym nauczaniem Kościoła.

Oprócz ks. proboszcza Adama Sowy MS duszpasterzami w parafii będą ks. Waldemar Śmiałek MS i ks. Damian Kramarz MS.

Polscy saletyni posługę w Anglii rozpoczęli w 1990 r. Obecnie pracują w parafiach: Dagenham, Goodmayes, Harlow, Rainham w diecezji Brentwood oraz St. Ives i Peterborough w diecezji East Anglia.

(gz / dk)

Za: www.saletyni.pl.

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda