Home Wiadomości Przygotowanie do otwarcia procesu beatyfikacyjnego Piotra Skargi SJ

Przygotowanie do otwarcia procesu beatyfikacyjnego Piotra Skargi SJ

Redakcja

Wraz ze staraniami, jakie z naszej strony podjęliśmy, aby Sejm RP ogłosił rok 2012 „Rokiem Piotra Skargi SJ”, pojawił się pomysł (inspirowany przez różne środowiska kościelne i świeckie) podjęcia prac mających na celu rozpoczęcie procesu beatyfikacyjnego naszego wybitnego współbrata.

O procesie takim wiele razy myślano i mówiono na przestrzeni historii, wokół niego narosło też wiele legend, ale formalnie proces ten nigdy nie został rozpoczęty.

Podczas Mszy św. odprawianej w kościele Piotra i Pawła w Krakowie 27 września 2012 r., której przewodniczył Kard. Stanisław Dziwisz, obecny zaś był wizytujący wówczas polskich jezuitów O. Generał Adolfo Nicolas SJ, na zakończenie liturgii Kardynał krakowski publicznie ogłosił, iż jako jezuici przystępujemy do prac przygotowawczych do wszczęcia procesu.

Postulatorem wszystkich procesów beatyfikacyjnych i kanonizacyjnych prowadzonych przez Towarzystwo jest zawsze nasza Kuria Generalna w osobie Postulatora Generalnego. Zasadniczy ciężar prac spada jednak na wicepostulatora. Otóż wicepostulatorem w procesie Piotra Skargi SJ mianowany został O. Krystian Biernacki SJ.

Bardzo prosimy wszystkich naszych Przyjaciół o wsparcie modlitewne w intencji dobrego przebiegu prac, abyśmy – jeśli taka jest wola Boga – mogli w przyszłości cieszyć się kolejnym jezuitą wyniesionym na ołtarze.

Jakub Kołacz SJ

Za: www.jezuici.pl.

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda