Home Wiadomości Rada Prowincji Misjonarzy Świętej Rodziny 2014 r.

Rada Prowincji Misjonarzy Świętej Rodziny 2014 r.

Redakcja

W Bąblinie koło Obornik Wielkopolskich odbyła się Rada Prowincji Misjonarzy Świętej Rodziny, w której uczestniczyli: Zarząd Prowincjalny Polskiej Prowincji Zgromadzenia Misjonarzy Świętej Rodziny na czele z Ks. Prowincjałem Adamem Józefem Sobczykiem MSF, wszyscy przełożeni domów zakonnych, odpowiedzialni za poszczególne agendy, formatorzy i zaproszeni goście. Temat Rady Prowincji był kontynuacją trzyletniego cyklu i brzmiał następująco: Rady ewangeliczne – realizacja ślubu czystości MSF.

Uczestnicy Rady Prowincji wysłuchali relacji z poszczególnych placówek oraz wykładu Ks. Tomasza Grabary MSF – ojca duchownego z seminarium Misjonarzy Świętej Rodziny w Kazimierzu Biskupim na temat ślubu czystości. Następnie w kilku grupach podjęto dyskusję nad osobistym i wspólnotowym przeżywaniem ślubu czystości. Temat ten został jeszcze pogłębiony przez kolejny wykład,  który przedstawiła pani mgr psycho-seksuolog Mirosława Majerowicz-Klaus, mówiąc o dojrzałości psychoseksualnej kapłana w relacjach z dziećmi, młodzieżą i kobietami.

W ramach dyskusji omówiono  niektóre propozycje na wspólne świętowanie Roku Życia Konsekrowanego a także zagadnienia: różne formy pracy w ramach prowadzonego przez Misjonarzy Świętej Rodziny duszpasterstwa rodzin i powołań oraz głoszenia misji świętych i rekolekcji, które cieszą się wielkim zapotrzebowaniem ze względu na  autorski program, bazujący na tematyce rodzin;  potrzeby personalne placówek misyjnych; opieka nad chorymi i starszymi współbraćmi; przyszłość placówki w Długopolu Górnym.

W czasie obrad zaprezentowany został przez pana Konstantego Kulika  krótki film, który zrobił na temat pracy rekolekcyjnej w Bąblinie. Jest  to zapowiedź mającego powstać dłuższego filmu, pokazującego pracę Misjonarzy Świętej Rodziny na rzecz rodzin.

Kustosz Sanktuarium Matki Bożej Góreckiej Ks. Kazimierz Świderski MSF przedstawił program uroczystości  przypadających w przyszły roku obchodów 50-lecia koronacji obrazu Matki Bożej Góreckiej oraz   oficjalne ogłoszenie nadania kościołowi w Górce Klasztornej tytułu Bazyliki Mniejszej.

Na zakończenie Rady Prowincji Ks. Prowincjał Adam Józef Sobczyk MSF  podziękował wszystkim za owocny udział w obradach i udzielił wszystkim błogosławieństwa na dalsze wysiłki w wypełnianiu powierzonych obowiązków oraz na  szczęśliwy powrót do swoich wspólnot.

/Sekretariat MSF, Poznań/

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda