Home Wiadomości Redemptoryści: Msza z O. Generałem w Sanktuarium MBNP

Redemptoryści: Msza z O. Generałem w Sanktuarium MBNP

Redakcja

www.redemptor.plDo Krakowa na ŚDM zjechała młodzież redemptorystowska z całego świata. W sanktuarium Matki Bożej Nieustającej Pomocy spotkali się na wspólnej Mszy św. pod przewodnictwem o. Generała Michaela Brehla CSsR.

Około 1500 młodych osób związanych z Redemptorystami bierze udział w Światowych Dniach Młodzieży w Krakowie jako Grupa Redemptor.  W poniedziałek, 25 lipca 2016 r., po przybyciu do miasta i zakwaterowaniu licznie zgromadzili się w naszym sanktuarium, by dziękować Maryi i prosić Ją – jak powiedział w homilii o. Generał – o wsparcie w swojej pielgrzymce wiary.

Wtorek to Msza św. otwarcia ŚDM, a dla Grupy Redemptor przed południem także wizyta w sanktuariach św. Jana Pawła II i Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach.

Dla Grupy Redemptor najważniejszym spotkaniem będzie Dzień Alfonsjański na Rynku Podgórskim w środę, 27 lipca. Młodzież zgromadzi się przed południem na katechezie prowadzonej przez biskupa i Mszy św. Po południu i wieczorem odbędzie się Festiwal Młodych – święto wiary i radości. Zostaną zaprezentowane poszczególne grupy narodowościowe, wszyscy zapoznają się z historią chrześcijańskiej Polski, odnowią swoją wiarę. Ważnym momentem będzie spotkanie z najwyższym Przełożonym Zgromadzenia, o. Generałem Michaelem Brehlem CSsR z Rzymu, który skieruje do młodzieży i liderów duszpasterstw swoje przesłanie poświęcone Miłosierdziu Bożemu i jego głoszeniu przez misjonarzy redemptorystów oraz wszystkich dzielących tę samą duchowość.

Zostanie także podkreślona obecność ikony Matki Bożej Nieustającej Pomocy, której Jubileusz 150-lecia powierzenia Jej Redemptorystom obchodziliśmy w tym roku. Wszystko przeplatane będzie muzyką, śpiewem i świadectwami (także prześladowanej młodzieży z Iraku i jej biskupa redemptorysty, abpa Bashar Warda z Erbilu w Północnym Iraku).

Mariusz Mazurkiewicz CSsR, fot. br. Grzegorz Pruś CSsR

Za: www.redemptor.pl.

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda