Home Wiadomości Redemptoryści: Rekolekcje w Nowej Rudzie

Redemptoryści: Rekolekcje w Nowej Rudzie

Redakcja

W dniach od 7 do 11 lipca w Nowej Rudzie na Białorusi odbyły się rekolekcje powołaniowe pod namiotami nad brzegiem jeziora. Udział wzięło 26 ministrantów z różnych parafii grodzieńskiej diecezji.

Większość chłopaków przyjechała z parafii, gdzie redemptoryści prowadzili bądź w najbliższym czasie poprowadzą Misje Święte. Rekolekcje wygłosił o. Andrzej Wróblewski CSsR

Podczas rekolekcji  odbyliśmy pieszą pielgrzymkę do Sanktuarium Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Porzeczu, gdzie pracuje o. Roman Cieślak CSsR. Młodzi uczestnicy mieli możliwość zapoznać się z duchowością i charyzmatem naszego Zgromadzenia, bliżej poznać nas oraz nasz styl życia. W trakcie naszego pobytu odwiedził nas misjonarz z Rosji o. Piotr Łacheta CSsR wraz z młodzieżą. Szczególnymi gośćmi podczas rekolekcji powołaniowych byli żołnierze z jednostki wojskowej w Grodnie, których zaprosiliśmy do rozegrania meczu piłki nożnej. Mecz zakończył się remisem 3:3.

Wspólna modlitwa, praca w grupach, sport, wieczorne spotkania przy ognisku z redemptorystami z pewnością były dobrym czasem, żeby usłyszeć i odpowiedzieć na  wołanie Jezusa „pójdź za Mną”.

o. Valery Maziuk CSsR

Za: www.redemptor.pl.

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda