Home Wiadomości Relikwie Ojca Pio w Niepokalanowie

Relikwie Ojca Pio w Niepokalanowie

Redakcja

relikwie o. PioRelikwie świętego Ojca Pio: habit i rękawice, które przysłaniały stygmaty na jego rękach, peregrynują w ostatnich dniach po całej Polsce. W piątek 7 sierpnia przybędą do Niepokalanowa.

Do nawiedzenia niepokalanowskiej bazyliki i uczczenia relikwii zachęca Gwardian Klasztoru Braci Mniejszych Konwentualnych w Niepokalanowie – o. Mirosław Bartos.

Wizyta relikwii w Bazylice w Niepokalanowie rozpocznie się o godz. 15.00. O godz. 18.00 zostanie odprawiona uroczysta Msza święta, w czasie której pielgrzymujący z relikwiami o. Paolo Cecere złoży świadectwo swojej przyjaźni ze Świętym.

Ojciec Paolo Cecere, który przybędzie wraz z relikwiami to kapłan z 59-letnim stażem, który był zaprzyjaźniony z ojcem Pio. Przez wiele lat spowiadał się u świętego. Tak wspomina swoją znajomość ze Świętym: – Od momentu, kiedy go poznałem, o. Pio przepowiedział moje kapłaństwo, całe moje życie. Czuję się uprzywilejowanym księdzem, który otrzymał od niego bardzo wiele łask, dzięki jego pomocy, a także za jego wstawiennictwem już po jego śmierci – tłumaczy ks. Cecere.

PROGRAM PEREGRYNACJI:

15.00 – powitanie relikwii, modlitwy indywidualne
18.00 – msza św. i świadectwo ks. Paolo

Obejrzyj zdjęcia z peregrynacji relikwii w Szczecinku.

Za: www.radioniepokalanow.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda