Home Wiadomości Rośnie zainteresowanie św. Franciszkiem

Rośnie zainteresowanie św. Franciszkiem

Redakcja

Dzięki popularności papieża Franciszka wyraźnie wzrasta zainteresowanie duchowością franciszkańską. Instytut Studiów Franciszkańskich w Krakowie wychodząc naprzeciw tym potrzebom przygotował kolejne edycje Studiów podyplomowych z franciszkanizmu oraz Szkoły duchowości franciszkańskiej.

Studia podyplomowe z franciszkanizmu rozpoczynają się w październiku i trwają dwa lata. Wykłady odbywają się w soboty. Zaś Szkoła duchowości franciszkańskiej rozpoczyna się w listopadzie i trwa tylko rok. Wykłady odbywają się raz w miesiącu, w soboty.

Słuchacze studiów podyplomowych z pomocą wykwalifikowanej kadry profesorskiej m.in. z UPJPII, PAN i UJ, a także z wszystkich gałęzi zakonu franciszkanów zapoznają się najpierw z duchowością biblijną, patrystyczną, średniowiecza oraz franciszkańską, a także z życiorysem św. Franciszka, jego pismami, historią franciszkanizmu i hagiografią franciszkańską, a następnie pogłębiają swoją wiedzę na zajęciach z ikonografii franciszkańskiej, ekoteologii, psychologii relacji i dialogu, kultury franciszkańskiej, dialogu międzykulturowego i wielu innych.

“Tegoroczne hasło studiów ‘Uczymy się od najlepszych’ wskazuje nam na postać Świętego z Asyżu oraz na jego świętych naśladowców. Na naszych studiach to właśnie od nich uczymy się, jak dobrze i radośnie przeżywać życie” – przekonuje o. dr Andrzej Zając, dyrektor Instytutu.

“Szkoła duchowości franciszkańskiej stawia sobie za cel nie tylko ukazywanie postaci św. Franciszka, ale przede wszystkim praktyczne i twórcze korzystanie z jego mądrości życiowej, z której wypływa doświadczenie pokoju i radości” – zapewniają organizatorzy.

Dodatkowych informacji należy szukać na stronie internetowej Instytutu: www.isf.edu.pl albo w sekretariacie przy ul. Franciszkańskiej 4 w Krakowie – tel. 12 422 12 73 (poniedziałek 12.00-17.00, środa 12.00-14.30, piątek 15.00-17.00).

Za: www.deon.pl.

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda