Home Wiadomości Rowerowo i „together” w MDK’u

Rowerowo i „together” w MDK’u

Redakcja

O rowerowy zawrót głowy przyprawili mieszkańców i gości organizatorzy I Festiwalu Rowerowego Together, który odbył się w sobotę 22 listopada w lublinieckim MDK’u! Ponad 300 osób przez cały dzień podziwiało prezentacje o zmaganiach rowerowych 8 grup pozytywnych szaleńców w ramach tegorocznej akcji Together.

Wspólne pedałowanie rozpoczęło się o godz. 14.00. Najpierw słuchacze odbyli podróż do Rzymu, następnie do Santiago po czym wrócili do Rzymu, przyjechali 1200 km po Polsce, zrobili Bałkańską Pętlę i dojechali do Afryki na Saharę i dalej… w Nieznane! W sumie ponad 23 tysięcy w jednej intencji  – Pokoju na świecie!

– Po drodze wyskoczyliśmy jeszcze na chwilę z Jackiem z United Cyclists do Indii na ciekawą wspinaczkę rowerową, a potem już premiera książki „Wyprawa w Nieznane”! Jesteśmy bardzo zadowoleni! – cieszą się organizatorzy. Dla Stowarzyszenia Młodzieżowego NINIWA coroczne premiery to już tradycja, ale forma festiwalu rowerowego pojawiła się po raz pierwszy i została pozytywnie odebrana. Obaj organizatorzy wydarzenia, NINIWA i MDK Lubliniec mają nadzieję na przyjęcie się tej formuły i jej rozwój w dalszych latach.

Finałoem Festiwalu była premiera pomarańczowej rewelacji czyli najnowszej książki „W Nieznane”. Wspomnienia śmiałków, prezentacja filmów z poszczególnych tygodni jazdy, śpiewy piosenek a przede wszystkim ogromna ilość pozytywnej energii ekipy rowerowej! Pierwsza partia książek wysprzedała się już w całości w dzień premiery! Kilka ciepłych słów przekazał również gość honorowy ks. bp Jan Wieczorek, a z kolei o. Tomasz Maniura zdradził plan na kolejną wyprawę. Będą to szczególne odwiedziny Polonii na Wyspach Brytyjskich. To kolejna nietypowa forma, będąca efektem pragnienia przez NINIWA Team czegoś więcej, niż tylko jazdy na rowerze! Rowerzyści swoje świętowanie rozpoczęli już w piątek i wielu z nich zostało jeszcze do niedzieli, żeby pobyć ze sobą trochę dłużej.

Za: www.niniwateam.pl.

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda