Home Wiadomości Rozpoczęły się Pijarskie Dni w Diecezji w ramach ŚDM Kraków 2016

Rozpoczęły się Pijarskie Dni w Diecezji w ramach ŚDM Kraków 2016

Redakcja

www.pijarzy.plRozpoczęły się Pijarskie Dni w Diecezji. W ramach tegorocznych Światowych Dni Młodzieży młodzi związani ze św. Józefem Kalasancjuszem przeżywają czas przygotowań do ŚDM Kraków 2016 w Bolszewie koło Wejherowa.

Od 20 do 25 lipca 2016 r. 630 osób z Argentyny, Austrii, Białorusi, Chile, Czech, Dominikany, Meksyku, Portoryko, USA, Węgier oraz z Polski przeżywa czas dzielenia się wiarą i radością.

Już od 16 lipca w Bolszewie rozpoczęły się ostatnie przygotowania do rozpoczęcia ŚDM Bolszewo. Z różnych pijarskich duszpasterstw w Polsce przybyli wolontariusze by wraz z młodzieżą z Bolszewa dopiąć wszystko na przysłowiowy ostatni guzik. Młodzież rozpoczęła pracę w sekcjach: pastoralnej, muzycznej, kulturalnej, językowej, zakwaterowania, turystycznej a także w specjalnej grupie pomagającej Argentyńczykom mieszkającym w gimnazjum.

Pierwszą grupą, która przybyła do Bolszewa byli Meksykanie. Już 19 lipca 39 osób wraz ze swoimi duszpasterzami i opiekunami wylądowało na lotnisku w Gdańsku, gdzie wolontariusze zgotowali im gorące powitanie. Kolejne grupy przybywały do Bolszewa pociągami i autokarami. Ostatni pielgrzymi dotarli 20 lipca wieczorem a przybyli aż z Dominikany.

Młodzież goszcząca w Bolszewie została zakwaterowana u ponad 90 rodzin oraz w Samorządowym Gimnazjum im. Jana Pawła II w Bolszewie. Dzięki otwartości i kaszubskiej gościnności mieszkańców pielgrzymi mogą poznać codzienne życie a nade wszystko wiarę Kaszubów.

Za: www.pijarzy.pl.

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda