Home Wiadomości Rzym: o. Fiore został prowincjałem i odchodzi z Centrum Duchowości Redemptorystowskiej

Rzym: o. Fiore został prowincjałem i odchodzi z Centrum Duchowości Redemptorystowskiej

Redakcja

16 stycznia br. Kapituła Prowincji Neapolitańskiej wybrała na prowincjała o. Serafino Fiore, dyrektora Centrum Duchowości Redemptorystowskiej, a niegdyś także Radnego Generalnego i Wikariusza Generała.

Jak pisze w swoim liście (dotępnym na cssr.com), przyjął tę decyzję jako znak woli Bożej. Będzie odpowiedzialny nie tylko za Prowincję Neaopolitańską – Matkę wszystkich prowincji Zgromadzenia, ale również za Regię Madagaskaru. Liczy na modlitwę i wsparcie wszystkich w służbie Obfitemu Odkupieniu.

Nowe zadania wymagają opuszczenia Rzym i Centrum Duchowości. Dziękuje za czteroletnią współpracę O. Generałowi i całej Radzie Generalnej. Współpraca w z różnymi jednostkami, ich przełożonymi, współbraćmi, organizacja kursów duchowości były dla niego zawsze czasem łaski. Pośród osób, którym szczególnie wyraża wdzięczność, wymienia dwóch polskich redemptorystów: o. Piotra Chyłę z Prowincji Warszawskiej oraz o. Antoniego Niemca z Wiceprowincji Bahia, którzy nie szczędzili swego czasu i sił, by wspomóc go w organizacji i prowadzeniu kursów.

Podaje także smutną wiadomość, że z powodu zmian na stanowiska dyrektora Centrum (nie jest jeszcze znany następca) planowane na ten rok kursy duchowości zostały odwołane. Pozostaje natomiast redaktorem serii „Jedna Wspólnota”, która służy naszym wspólnotom na całym świecie w odnawianiu naszego życia apostolskiego, a w tych latach przygotowuje nas szczególnie do głębokiego przeżycia jubileuszu 150–lecia przekazania Zgromadzeniu Redemptorystów ikony Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

O. Fiore na zakończenie listu oddaje siebie i nas wszystkich Jej opiece i wstawiennictwu św. Alfonsa i naszych świętych i błogosławionych Współbraci.

cssr.com/mm

Za: www.redemptor.pl.

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda