Home Wiadomości Saletyni: O depresji w Centrum Pojednania

Saletyni: O depresji w Centrum Pojednania

Redakcja

SaletyniWedług Światowej Organizacji Zdrowia stanowi obecnie czwarty główny problem zdrowotny na świecie. Dotyka 10% populacji, bez względu na płeć, wiek i wykształcenie. Jak zdobyć przewagę nad tą chorobą?

W dniach 22–24 października br. w Centrum Pojednania La Salette w Dębowcu trwa sesja rekolekcyjna poświęcona problemowi depresji. Prowadzi ją ks. Jacek Pawłowski MS, psycholog i psychoterapeuta, rektor seminarium duchownego Księży Misjonarzy Saletynów w Krakowie.

Temat skupienia: „Jak zdobyć przewagę nad depresją?” pokazuje, że nie ma cudownych recept na rozwiązanie tego problemu. Z drugiej strony uzmysławia osobom, które przeżywają stany depresyjne, że istnieje nadzieja godnego życia.

– W trakcie sesji głoszone są nie tylko konferencje o tematyce psychologicznej. Prowadzący wiele uwagi poświęca duchowym aspektom depresji. Jest także czas na ćwiczenia indywidualne i pracę w grupach. Wszystko to jest powiązane z modlitwą indywidualną i wspólnotową – mówi duszpasterz Centrum Pojednania ks. Andrzej Wierzba MS.

W tych weekendowych rekolekcjach uczestniczy 45 osób. Grupę tworzą małżonkowie, rodzice z dziećmi, siostry zakonne, osoby samotne, a także kobiety i mężczyźni, którzy żyją w małżeństwach, lecz czas skupienia przeżywają indywidualnie.

(gz / ks. Andrzej Wierzba MS)

Za: www.saletyni.pl.

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda