Home Wiadomości Salezjanie: Ks. Olaverri Arroniz mianowany biskupem Pointe-Noire

Salezjanie: Ks. Olaverri Arroniz mianowany biskupem Pointe-Noire

Redakcja

22 lutego, Ojciec Święty mianował ks. Miguela Angela Olaverri Arroniza, salezjanina, nowym biskupem diecezji Pointe-Noire, w Demokratycznej Republice Konga. Salezjanin został mianowany Administratorem Apostolskim tej samej diecezji 31 marca 2011 r.

Ks. Olaverri Arroniz, urodzony 9 maja 1948 r. w Pamplona, w Hiszpanii, wstąpił do nowicjatu salezjańskiego w Godelleta w wieku 15 lat; śluby wieczyste złożył 21 czerwca 1973 r., a święcenia kapłańskie przyjął 5 maja 1976 r. w Barcelonie.

Pośród różnych funkcji, jakie pełnił w Zgromadzeniu Salezjańskim, był także Przełożonym Wizytatorii Salezjańskiej Afryki Tropikalnej Równikowej w latach 1998-2004.

Gdy chodzi o diecezję Pointe-Noire, w latach 2004-2011 był dyrektorem Diecezjalnego Biura Katechetycznego, odpowiedzialnym za Duszpasterstwo Młodzieży i dziekanem obszaru Centrum miasta Pointe-Noire.

Z ramienia Konferencji Episkopatu Konga jest odpowiedzialnym za Krajową “Caritas”, Duszpasterstwo Migrantów, Komisję “Iustitia et Pax” i prezesem Krajowego Biura Komunikacji Społecznej.

Za: www.infoans.org.

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda