Home Wiadomości Salezjanie: Spotkania Przełożonego Generalnego towarzyszące Uroczystości Maryi Wspomożycielki

Salezjanie: Spotkania Przełożonego Generalnego towarzyszące Uroczystości Maryi Wspomożycielki

Redakcja

Przed i w czasie dni obchodów Uroczystości Maryi Wspomożycielki Przełożony Generalny ks. Ángel Fernández Artime odbył w Turynie kilka spotkań z salezjanami i córkami Maryi Wspomożycielki w formacji początkowej i nie tylko.

Po spotkaniu z nowicjuszami z inspektorii europejskich w nowicjacie w Pinerolo w ubiegły czwartek, 22 maja, Przełożony Generalny i Przełożona Generalna, Matka Yvonne Reungoat, spotkali się w piątek, 23 maja, z nowicjuszami i nowicjuszkami obecnymi na Valdocco. W czasie spotkania przełożeni rozmawiali z nimi otwarcie i szczerze, odpowiadając na ich pytania dotyczące życia salezjańskiego i wyzwań związanych przeżywaniem charyzmatu w kontekście współczesnej kultury.

Po tym spotkaniu Przełożony Generalny, Przełożona Genralna wraz z nowicjuszami i nowicjuszkami uczestniczyli we Mszy św. w kaplicy św. Franciszka Salezego. W czasie homilii ks. Fernández Artime zachęcił młodych zakonników do życia w coraz głębszej przyjaźni z Jezusem Chrystusem, jak to czynili Matka Mazzarello, Ksiądz Bosko i inni znaczący przedstawiciele świętości salezjańskiej, która zrodziła się w Oratorium.

Po południu Przełożony Generalny i nowy inspektor Okręgu Piemontu i Valle d’Aosta (ICP), ks. Enrico Stasi, odwiedzili wspólnie studentat teologiczny znany jako “Crocetta”. Spotkanie rozpoczęło się słowami powitania ze strony miejscowego dyrektora, ks. Luigiego Testy, który, przy tej okazji przywołał osobę ks. Giuseppe Quadrio i uwypuklił, jako fundamentalną cechę Przełożonego Generalnego – “czułość”, która się urzeczywistnia w praktykowaniu ojcostwa i w jego byciu centrum jedności Zgromadzenia, co dokonuje się poprzez jego nauczanie i jego obecność.

W sobotnie przedpołudnie, 24 maja, ks. Fernández Artime spotkał się z salezjanami i członkami Rodziny Salezjańskiej, którzy kończą IV stopień Kursu salezjańskości w Ośrodku Formacyjnym w Quito. Po tym spotkaniu, również na Valdocco, odbyło się nieformalne spotkanie z arcybiskupem Turynu Cesare Nosiglia, który w ten sposób chciał poznać osobiście nowego Przełożonego Generalnego.

I na koniec, w sobotnie popołudnie, przed Mszą św. w Bazylice Maryi Wspomożycielce, ks. Fernández Artime odwiedził dom inspektorialny CMW w Turynie, gdzie został gorąco przyjęty przez Matkę Reungoat i miejscową wspólnotę.

Za: www.infoans.org.

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda