Home Wiadomości Skrzynka Modlitwy

Skrzynka Modlitwy

Redakcja

Franciszkanie z gdańskiej Prowincji św. Maksymiliana uruchomili pod koniec maja projekt pod nazwą Skrzynka Modlitwy. Poniżej można zapoznać się z celem projektu i jego działaniem.

„Niemal każdego dnia otrzymywaliśmy prośby o modlitwę poprzez facebooka czy maila” – mówi o. Mateusz Stachowski, rzecznik Prowincji św. Maksymiliana. „Postanowiliśmy zatem połączyć naszą modlitwę i tym samym dać możliwość przesyłania swych intencji większej ilości osób”.

Skrzynka Modlitwy jest zatem miejscem, gdzie każdy może podać swe intencje. Prezbiterzy, bracia i siostry zakonne, wspólnoty i duszpasterstwa parafialne każdego dnia polecają je Bogu na modlitwie.

„Skrzynka Modlitwy rozpoczęła swą próbną działalność pod koniec maja, choć wtedy jeszcze mało osób o niej wiedziało. Oficjalnie uruchomiona zostanie 13 czerwca, w dzień św. Antoniego Padewskiego. Ale już teraz można przesyłać swe intencje” – informuje br. Robert Kozielski OFMConv, odpowiedzialny za Skrzynkę Modlitwy.

W modlitwę w ramach projektu włączyły się wspólnoty z Prowincji św. Maksymiliana, m.in. Dom Prowincjalny, Dom św. Maksymiliana w Gdańsku, Dom Postulatu w Gnieźnie, Seminarium w Łodzi-Łagiewnikach, Pustelnia na Górze Polanowskiej, Centrum Rycerstwa Niepokalanej w Ostródzie, Duszpasterstwo Powołaniowe, klasztory (m.in. w Gdańsku, Olsztynie, Gdyni, Elblągu, Dobrej Szczecińskiej), a także siostry klaryski, urszulanki, nazaretanki, duszpasterstwa młodzieżowe.

„Na dziś mamy już pokaźną ilość wspólnot modlących się każdego dnia w przesyłanych intencjach” – mówi br. Robert. „Jeśli jakaś wspólnota będzie chciała włączyć się w to dzieło może zgłosić się poprzez stronę internetową”.

Do 13 czerwca działa tymczasowa strona, choć adres jest już ustalony: www.skrzynkamodlitwy.pl. Na nowej stronie, poza formularzem, poprzez który będzie można przesłać intencje lub włączyć się w modlitwę, będzie można znaleźć informacje o modlących się wspólnotach, różne modlitwy do osobistego odmawiania czy odczytać nadsyłane intencje.

„Raz w miesiącu odprawiana będzie Msza święta we wszystkich nadsyłanych intencjach” – podaje br. Robert. „Na razie nie ustalamy stałej daty; o terminie będziemy informować na stronie, na koncie na facebooku i twitterze, a także poprzez newsletter, który rozsyłany będzie do osób, które się na niego zapiszą”.

Skrzynka Modlitwy ma być wsparciem w modlitwie. „Podkreślamy od samego początku, że modlimy się w podanych intencjach wraz z osobami, które je przesyłają, a nie zamiast nich” – podkreśla o. Mateusz. „Wierzymy, że wspólnotowa modlitwa ma wielką siłę, ale potrzeba także osobistego spotkania z Panem Bogiem” – kontynuuje.

W jaki sposób można podawać swe intencje?

Przede wszystkim poprzez formularz na stronie internetowej www.skrzynkamodlitwy.pl, ale także mailem intencje @ skrzynkamodlitwy.pl, poprzez stronę na facebooku, przez twittera lub tradycyjną pocztą na adres: Skrzynka Modlitwy, ul. Świętej Trójcy 4, 80-822 Gdańsk.

„Głównym partnerem medialnym została strona deon.pl i franciszkanie.tv” – wylicza o. Mateusz. „Bracia z FranciszkanieTV przygotowali spot informujący o projekcie; można zobaczyć go na stronie www.franciszkanie.tv”.

Choć Skrzynka Modlitwy powstała we franciszkańskiej Prowincji św. Maksymiliana, od samego początku wykroczyła poza jej granice. „Choć to projekt franciszkański” – mówi br. Robert – „zapraszamy do współpracy wszystkie wspólnoty, które tylko chciałyby wesprzeć nas swą modlitwą. Natomiast na duchowego patrona wybraliśmy św. Franciszka z Asyżu. Mówiono o nim, że cały stał się modlitwą”.

„Zapraszamy do wspólnej modlitwy” – zachęca o. Mateusz. „Prosimy też o pomoc w rozpropagowaniu naszej akcji, by mogła dotrzeć do jak największej ilości osób. Im więcej nas będzie się modlić, tym lepiej”.

Zachęcamy do informowania innych o akcji.

Za: www.franciszkanie.gdansk.pl.

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda