Spotkanie przedstawicieli werbistowskich apostolatów

werbisci.pl8 stycznia w Domu Misyjnym Ducha Świętego w Warszawie odbyło się spotkanie przedstawicieli apostolatów prowadzonych przez werbistów w Polsce. Spotkaniu przewodniczył o. Prowincjał Eryk Koppa SVD.

spotkanie-apost02Wzięli w nim udział współbracia odpowiedzialni za referaty misyjne, na czele z sekretarzem ds. misji o. Andrzejem Danilewiczem SVD, przedstawiciele apostolatów ds. komunikacji, sprawiedliwości i pokoju, wolontariatu świeckich „Apollos” oraz apostolatu biblijnego, a także przedstawiciele Fundacji Ośrodek Migranta Fu Shenfu, Werbistowskiego Centrum Młodych „Tabor”, Werbistowskiej Szkoły Nowej Ewangelizacji w Nysie oraz sekretariatu o. Mariana Żelazka.

Spotkanie odbyło się w ramach realizacji jednego z postulatu ostatnich dwóch Kapituł Prowincjalnych, by przynajmniej raz w roku umożliwić odpowiedzialnym za apostolaty oraz animację misyjną wymianę doświadczeń i jeszcze lepiej skoordynować wysiłki w ramach inicjatyw podejmowanych w Polskiej Prowincji Zgromadzenia Słowa Bożego.

Za: www.werbisci.pl.