Home Wiadomości Stypendia Salvattiego – akcja dla młodych Afrykańczyków

Stypendia Salvattiego – akcja dla młodych Afrykańczyków

Redakcja

Stypendia SalvattiegoPallotyńska Fundacja Misyjna Salvatti.pl rozpoczęła realizację programu stypendialnego dla młodych Afrykańczyków. Stypendia Salvattiego wspierają młodzież, której nie stać na opłacenie edukacji. 

Pierwszą stypendystką, jak poinformowała wiceprezes Fundacji Salvatti.pl, została Seraphine – 19-latka z Rwandy, która rozpoczęła studia pielęgniarskie: „Prosimy naszych darczyńców o kolejne ofiary, bo to właśnie dzięki nim zdolna młodzież w Rwandzie, Kongo czy innych krajach Afryki może zdobywać wykształcenie i zmieniać świat na lepsze – powiedziała Monika Mostowska. – Uważamy, że jednym z lepszych sposobów radzenia sobie z uchodźcami jest właśnie pomoc ich ojczyznom, żeby nie musieli oni wyjeżdżać ze swoich krajów do tzw. lepszego świata, ale mogli pracować i godnie zarabiać na życie w swoim kraju”.

Takich osób jak Seraphine jest znacznie więcej. Czekają na pomoc w przynajmniej częściowym sfinansowaniu studiów. Więcej na www.salvatti.pl.

R. Łączny, KAI/ rv

Za: Radio Watykańskie.

 

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda