Home WiadomościZe Świata 10 Września jednoczymy się z całym saletyńskim światem

10 Września jednoczymy się z całym saletyńskim światem

Redakcja

lasalette.infoW tym dniu, we wszystkich naszych wspólnotach, na całym świecie podkreślamy w szczególny sposób temat obecnego roku „Sprawiedliwość, Pokój, Pojednanie i Szacunek dla Stworzenia. Temat został wybrany przez Kapitułę Generalną w 2012 roku. Przez cały rok zachęcamy wszystkich naszych współbraci do modlitwy o sprawiedliwość, o pokój i o szacuenk dla Bożego dzieła, dla wszystkiego co Bóg stworzył, oraz do podejmowania inicjatyw wspólnie ze Świeckimi Saletynami, aby promować i uwrażliwiać innych na te wartości.

W tym dniu 10 września, Świeccy Saletyni mają okazję wyrazić i  poczuć jedność z innymi braćmi i siostrami, których inspiruje  charyzmat saletyński, poprzez włączenie się do obchodów dnia Sprawiedliwości i Pokoju. Z tej okazji klerycy przygotowujący się na La Salette do ślubów wieczystych oraz ks. Generał przygotowali krótką prezentację przeznaczoną na ten dzień i zamieszczoną poniżej. Zapraszamy do obejrzenia i do podzielenia się tym materiałem z innymi. Film można także zapisać na swoim komputerze i odtworzyć w czasie spotkania. W tym celu wystarczy klikając  na logo VIMEO otworzyć stronę na której jest zamieszczony film . Zapraszamy także do przysłania na adres ks. Sekretarza Generalnego [email protected] relacji z waszych spotkań, Mszy św,, z dnia Sprawiedliwości i Pokoju, w waszych parafiach lub wspólnotach,  które chcemy zamieścić na tej stronie.

Więcej (film) na: www.lasalette.info

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda