Home WiadomościZe Świata 15.lecie śmierci św. Jana Pawła II w Rzymie

15.lecie śmierci św. Jana Pawła II w Rzymie

Redakcja

Wymowną rocznicę już przededniu przypomniał papież Franciszek podczas środowej audiencji, która odbyła się bez udziału pielgrzymów, a jedynie poprzez media, przy pustej auli audiencyjnej im. Pawła VI i Placu św. Piotra. Zwracając się do nas, rodaków Jana Pawła II, i nawiązując do pandemii, Franciszek powiedział: „W tych trudnych dniach, które przeżywamy, zachęcam was do zawierzenia siebie Bożemu Miłosierdziu i wstawiennictwu św. Jana Pawła, w przededniu 15. rocznicy jego śmierci. Z serca wam błogosławię”.

Natomiast dziś, 2 kwietnia rano przy grobie św. Jana Pawła II, Mszy św. w języku polskim, transmitowanej przez radio watykańskie przewodniczył ks. kard. Konrad Krajewski, jałmużnik papieski, w koncelebrze z abp. Piero Marini, emerytowanym ceremoniarzem papieskim, którego zawsze widzieliśmy u boku św. Jana Pawła II podczas liturgii pontyfikalnych. We Mszy św. mogło uczestniczyć tylko kila sióstr zakonnych, stanowiących scholę wykonującą pieśni. Bazylika św. Piotra pozostaje bowiem nadal zamknięta nie tylko dla turystów, ale i dla wiernych. Ja sam sprawowałem dziś Eucharystię w klasztorze klauzurowym mniszek karmelitanek bosych „Regina Carmeli” przy Via del Casaletto i przywoływaliśmy wstawiennictwa św. Jana Pawła II, prosząc, aby tak jak za życia przemierzał drogi całego świata niosąc orędzie wiary i pokoju, tak dziś wyprosił dla świata Boże zmiłowanie i ustąpienie pandemii.

o. Szczepan T. Praśkiewicz OCD

Źródło: Echodnia.eu

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda