Home WiadomościZe Świata 30 lat posługi chrystusowców na Trójcowie w Chicago

30 lat posługi chrystusowców na Trójcowie w Chicago

Redakcja

Rok 2018 jest rokiem jubileuszowym dla naszej Ojczyzny, ale również dla Misji na Trójcowie w Chicago (USA). W tymże roku przypada jubileusz 125-lecia powstania parafii pw. Świętej Trójcy. Jej kontynuatorką jest ustanowiona jesienią 1987 roku przez Józefa kard. Bernardina – Polska Misja Duszpasterska pw. Świętej Trójcy.

W historii Trójcowa zapisały się również inne jubileusze, których celebracja przypada na 2018 rok, a mianowicie: 30-lecie objęcia misji przez księży z Towarzystwa Chrystusowego dla Polonii Zagranicznej, 25-lecie istnienia chóru „Śpiewajmy Panu”, 15-lecie Bractwa Kół Żywego Różańca oraz 15-lecie Festiwalu Parafialnego.

Obchody jubileuszowe zainaugurowane zostały 11 lutego 2018 roku. W katedrze Polonii chicagowskiej, bo tak określa się kościół na Trójcowie, Mszy św. przewodniczył dyrektor misji ks. Andrzej Totzke SChr. Kazanie, w którym znalazły się wątki z historii powstania misji, głosił ks. Zygmunt Ostrowski SChr – ekonom prowincji północnoamerykańskiej.

Z okazji jubileuszu, podziękowania wszystkim kapłanom, którzy dotychczas duszpasterzowali w misji (a było ich trzydziestu dwóch) na ręce Księdza Dyrektora złożyli przedstawiciele rady parafialnej oraz dzieci ze scholi „Dzieci Pana Boga” oraz z Polskiej Szkoły im. Trójcy Świętej. Określili ich, że są „takimi rybakami ludzkich serc, zwłaszcza za oceanem”, dzięki którym „spływają na nich liczne łaski”, zwłaszcza w niezliczonej liczbie, sprawowanej dotychczas Najświętszej Ofiary.

Po Eucharystii, w sali pod kościołem, miłym akcentem wspólnego świętowania był III Festiwal Zup, który bardzo dobrze przyjął się wśród parafian. Do jego przygotowania przyczyniło się dwadzieścia wspólnot, które działają przy Misji.

Oficjalne obchody jubileuszowe są planowane na listopad 2018, w którym świętować będziemy setną rocznicę odzyskania niepodległości. 

ks. Andrzej Totzke SChr

Za: www.chrystusowcy.pl

 

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda