Home WiadomościZe Świata 36. Dni Duchowości Rodziny Salezjańskiej w Turynie

36. Dni Duchowości Rodziny Salezjańskiej w Turynie

Redakcja

Wkrótce rozpoczną się 36. Dni Duchowości Rodziny Salezjańskiej: pierwszy raz w domu Księdza Bosco. Ks. Eusebio Munoz, sekretarz Przełożonego Generalnego ds. Rodziny Salezjańskiej i odpowiedzialny za przygotowanie Dni Duchowości Rodziny Salezjańskiej w 2018 roku, od wielu miesięcy przygotowuje w domu macierzystym Zgromadzenia to spotkanie, które zgromadzi setki uczestników z całego świata. Obrady będą się skupiać na Wiązance Przełożonego Generalnego na rok 2018 nt. „Pielęgnujemy sztukę słuchania i towarzyszenia”, zgłębiając ewangeliczne słowa: „Panie, daj mi tej wody” (J 4,15).

36. Dni Duchowość Rodziny Salezjańskiej odbędą się na Valdocco, w miejscu, w którym Ksiądz Bosko skierował swoje pierwsze przesłanie do swoich synów salezjanów, a które z czasem przyjęło nazwę „Strenna” (Wiązanka). Już ponad sto lat jest kierowane to przesłanie, w którym Przełożony Generalny pogłębia konkretne zagadnienie: „Temat, który dotyka całkowicie naszego charyzmatu”.

Tegoroczne Dni, które odbędą się w Turynie-Valdocco w dniach 18‒21 stycznia, zostaną otwarte przez Przełożonego Generalnego. Siostra Paola Casalis CMW wygłosi pierwszą prelekcję nt. „Słuchać młodych”, zaś ks. Juan Crespo SDB pogłębi temat Wiązanki: „Rozeznanie i decyzja w towarzyszeniu”. Arcybiskup Turynu Cesare Nosiglia będzie przewodniczyć uroczystej Mszy św.

36. Dni Duchowości Rodziny Salezjańskiej będą transmitowane bezpośrednio (streaming) na stronie Facebook ANS facebook.com/agenziaans

Źródło: infoans.org

Za: www.salezjanie.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda