Home WiadomościZe Świata Kard. Tobin: zasypać przepaść między wiarą a życiem

Kard. Tobin: zasypać przepaść między wiarą a życiem

Redakcja

„Zasypać przepaść między wiarą a życiem” – tak ocenia wyzwania, które stoją przed Kościołem w USA kard. Joseph Tobin, jak podaje 6 stycznia 2018 r. Radio Watykańskie.

Kard. Tobin jest byłym Przełożonym Generalnym Zgromadzenia Redemptorystów oraz od stycznia 2017 r. ordynariuszem archidiecezji Newark w stanie New Jersey w USA.

Główne zadanie, które stoi przed Kościołem w Stanach Zjednoczonych, to zasypanie przepaści oddzielającej wiarę od życia – uważa kard. Joseph Tobin. Biskup Newarku stwierdził, że duchowość wielu amerykańskich katolików ogranicza się do praktyk religijnych, np. uczestnictwa w niedzielnej Mszy, a właściwa i prawdziwa wiara została wyeliminowana z przestrzeni publicznej, domu i codziennego życia. Kolejnymi wyzwaniami dla amerykańskiego Kościoła są sprawy dotyczące ludzi młodych, migrantów i ochrona życia.

Odnosząc się do spraw dotyczących jego diecezji, kard. Tobin podkreślił m.in., potrzebę wzmocnienia duszpasterstwa wśród studentów i pracowników uczelni wyższych. Na tym polu mamy bowiem bardzo dużo do zrobienia – dodał.

Biskup diecezji Newark odniósł się także do adhortacji Amoris laetitia. Zaznaczył, że jest to wyzwanie, które ciągle stoi jeszcze przed amerykańskimi biskupami. Potrzebna jest bowiem głęboka i wspólna refleksja na ten temat, aby katolicy tego kraju nie stawali się ofiarami opinii i dezinformacji, które napotykają w internecie, ale by mogli usłyszeć jasną wykładnię w tej kwestii.

RV

Za: www.redemptor.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda