Home WiadomościZe Świata 500 młodych z Niemiec uczestniczy w letnim obozie “Przyjdź do Księdza Bosko”

500 młodych z Niemiec uczestniczy w letnim obozie “Przyjdź do Księdza Bosko”

Redakcja

Pływanie, przebywanie pod gołym niebem i poznawanie Księdza Bosko. To wszystko ma miejsce w dniach 14 lipca – 18 sierpnia, w czasie szczególnego obozu letniego, w którym bierze udział około 500 ludzi młodych tworzących różne grupy, którego organizatorem jest salezjańska inspektoria niemiecka pw. św. Bonifacego (GER); ten odbywa się w całości w miejscach salezjańskich, a swoją bazę ma na Colle Don Bosco. “Relaksujemy się, a jednocześnie możemy czegoś się nauczyć i bardziej poznać świat” – mówi młody uczestnik spotkania, który uczęszcza do “Don Bosco Haus” w Chemnitz, w Saksonii.

Każda z uczestniczących grup może wybrać swój własny program i długość pobytu. Wolontariusze z Colle Don Bosco towarzyszą młodym pielgrzymom z Niemiec – jak zresztą i innym, przybyłym z różnych części świata – robiąc wszystko, co możliwe, aby uczynić ten ich wypoczynek wakacyjny wielkim młodzieńczym doświadczeniem.

“Czas wolny jest zawsze ważny dla ludzi młodych” – zauważa ks. Johannes Kaufmann, delegat inspektorialny ds. duszpasterstwa młodzieżowego inspektorii GER. “I tutaj mamy możliwość przybliżenia ludzi młodych do historii Księdza Bosko, jego życia, jak i jego myśli i tego, co potrafił zbudować”.

Na Valdocco uczestnicy mogą zwiedzić pierwsze oratorium Księdza Bosko. Mogą też wziąć udział w “szukaniu skarbu” w różnych zakątkach Turynu i w ten sposób odkrywać bardzo ciekawe miejsca. Program przewiduje też zawsze wizytę w Chieri, gdzie Ksiądz Bosko studiował i przygotowywał się do zostania kapłanem. A potem, rzecz jasna, ma miejsce zwiedzanie samego Colle Don Bosco, z Bazyliką i domem, w którym dorastał.

To wszystko wokół, a poza tym są dostępne liczne opcje spędzenia wolnego czasu letniego: wycieczki, gry i zabawy w grupie, zajęcia sportowe…

“Zachowam w pamięci każdą rzecz związaną z tymi dniami” – mówi na koniec Sylvia, animatorka z Chemnitz i dodaje: “Są to dni, które otwarły przede mną nową drogę zbliżenia się do życia i dzieł Księdza Bosko”.  

Za: infoans.org

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda