Home WiadomościZe Świata “FUSALMO” promuje zatrudnienie młodzieży w problematycznej gminie Salwadoru

“FUSALMO” promuje zatrudnienie młodzieży w problematycznej gminie Salwadoru

Redakcja

“Fundación Salvador del Mundo” (FUSALMO) jest salezjańską organizacją non-profit, która udziela się na rzecz kształcenia zawodowego i edukacji integralnej dzieci i młodzieży znajdujących się w trudnej sytuacji. W ramach salezjańskiej pracy, jaką FUSALMO realizuje na polu społeczno-zawodowym, ludziom młodym proponowany jest kurs języka angielskiego, przygotowujący do pracy w call center (biura obsługi), czemu towarzyszy specyficzne szkolenie w zakresie pracy w “call center” i zapoznanie się z ofertami pracy w firmach tego sektora.

Kurs trwa sześć miesięcy, a zajęcia odbywają się w pomieszczeniach wielofunkcyjnej sali sportowej “Don Bosco” w gminie Soyapango, jednej z najbardziej problematycznych gmin Salwadoru, co jest powodem, że wielu ludzi młodych jest dyskryminowanych i nie może liczyć na pomoc w znalezieniu zatrudnienia. 

Jak podają dane statystyczne Fundacji ds. Szkolnictwa Wyższego, wskaźnik bezrobocia dotyczący młodzieży w grupie wiekowej 15-29 lat wynosi 11,8%, znacznie przekraczając wskaźnik bezrobocia na poziomie krajowym (7%).

“Młodzi, którzy obecnie uczęszczają na ten kurs, już znajdują się w ostatniej jego fazie: przeprowadzania wywiadów w warsztatach ‘STEAM+LAB’ oraz kolokwiów ze strony członków ekipy zajmującej się zasobami ludzkimi w biurach obsługi, z którymi współpracujemy, w celu oceny znajomości angielskiego przez tych młodych” – wyjaśniła Jazmin Cuellar, koordynatorka projektu FUSALMO. “Na ogólną liczbę uczestników, 80% jest już zdatnych do podjęcia pracy”.

Poprzez swoje programy FUSALMO stara się dostarczyć ludziom młodych odpowiednich narzędzi i wiedzy, które umożliwią im współpracę z różnymi firmami, znalezienie pracy oraz polepszenie poziomu życia własnego i ich rodzin.

“Nauczyłem się rzeczy, których wcześniej nie znałem, polepszyłem mój angielski i teraz mam szansę zdobyć moją pierwszą pracę dzięki kontaktom, które FUSALMO utrzymuje z “call center”. Jestem bardzo wdzięczny FUSALMO, ponieważ ta Fundacja stworzyła mi możliwość uczestnictwa w tym kursie. Pomagają ludziom młodym. Nie ważne jest, czy mają duży czy mało pieniędzy, stwarzają nam tę szansę i to jest bardzo dobra rzecz” – powiedział 19-letni Denis Campos.

“Kiedy rozpoczęłam ten kurs, nie miałam wielkich oczekiwań, przychodziłam tutaj, by jakoś spędzić czas. Ale potem spodobał mi się język angielski. Przekonałam się, że kurs organizowany przez FUSALMO to dla nas duża szansa, bo tutaj nie traci się czasu i za samą naukę angielskiego nie musi się dużo płacić; niezależnie od środków materialnych, jakimi dysponujesz, możesz tutaj przyjść i podjąć naukę” – dodaje 18-letnia Katherine Hernández.

Za: infoans.org

 

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda