Home WiadomościZe Świata 6 Tydzień. Wyprawa 2013. Polska – Syberia: Najdłuższa wyprawa

6 Tydzień. Wyprawa 2013. Polska – Syberia: Najdłuższa wyprawa

Redakcja

Zakończył się szósty tydzień „Wyprawy 2013. Polska – Syberia”. W poniedziałek rowerzyści wyruszyli z Astany, stolicy Kazachstanu, by już kierować się w stronę granicy z Rosją i wrócić na główny szlak do Wierszyny. Niedzielę zakończyli z tygodniowym bilansem 5045 km! A zatem NINIWA Team pokonał swój rekord w czasie pojedynczego rajdu i wyprawa na Syberię stała się najdłuższą z dotychczasowych.

Inny rekord ustanowiony został w piątek 7 czerwca, kiedy dzięki sprzyjającym okolicznościom (możliwość poruszania się po autostradzie!) i wielkiej determinacji, rowerzyści zakończyli dzień z 316 km na koncie! To niesamowite osiągnięcie, które było także korzystne od praktycznej strony, pozwoliło bowiem kolarzom na dwa dni odpoczynku po dojechaniu do Astany. Tam podjęci zostali z wielką gościnnością przez ks. biskupa Tomasza Petę, który poświęcił też grupie sporo czasu na rozmowę. Weekend zakończył się regeneracją sił, odpoczynkiem, zwiedzaniem stolicy i rokuje nadzieję na dobry początek nowego tygodnia. Niestety miniony tydzień wcale szczęśliwie się nie zaczął. W poniedziałek grupa straciła prawie cały dzień na meldunkowe formalności urzędowe, które były wymogiem ich podróży. Miało to jednak też ciekawe walory krajo-poznawcze, bo młodzież musiała wypełnić skomplikowany formularz w cyrylicy! Zaraz potem, we wtorek, Marcin złamał ramę! To efekt beznadziejnej infrastruktury i jazdy po gruntowych dróżkach i ścieżynkach. Mimo starań nie udało się roweru pospawać i ostatecznie poszkodowany pojechał w towarzystwie kolegi do stolicy autostopem w celu zakupu nowego roweru. Z kolei w środę grupa odwiedziła w Oziornoje, sanktuarium i żyjących tam Polaków!

Najbliższy czas to zmaganie z pustkowiami Kazachstanu, gdzie coraz mniej sklepów przy drodze i coraz większe poczucie niezmierzonej przestrzeni.

Codzienne relacje z rajdu, multimedia i ciekawostki można znaleźć na oficjalnej stronie wyprawy www.niniwateam.pl.

kz

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda