Home WiadomościZe Świata Abp Pizzaballa w obliczu pandemii wzywa do zaufania Bogu

Abp Pizzaballa w obliczu pandemii wzywa do zaufania Bogu

Redakcja

Do zaufania Bogu w obliczu pandemii koronawirusa wezwał administrator apostolski Łacińskiego Patriarchatu Jerozolimy. „Strach zastąpił poczucie zdolności do działania, ponieważ teraz boimy się, że wszystko się skończyło”

– mówił abp Pierbattista Pizzaballa w uroczystość Zwiastowania Pańskiego w Bazylice Zwiastowania w Nazarecie. “Jednak Ewangelia dnia, która mówi o cudownym poczęciu u Maryi i Elżbiety, wzywa do wiary, że dla Boga nie ma rzeczy niemożliwych” – zaznaczył.

“Ewangelia pokazuje, że w sytuacjach po ludzku niemożliwych i bez interwencji człowieka, powstało życie dzięki działaniu Boga, bez którego nie można myśleć o życiu. W obecnym okresie bezsilności zachęca nas to do spojrzenia w górę i zaufania Bogu” – powiedział abp Pizzaballa podczas Mszy św. transmitowanej na żywo w wielu krajach świata.

Kaznodzieja zwrócił uwagę, że ludzka inteligencja i rozwój społeczny radykalnie zmieniły świat. “Postęp naukowy, czyni nas potężniejszymi z dnia na dzień, daje ludzkości poczucie bycia prawie niezwyciężonym. A potem pojawia się wirus, który podważa wszystkie nasze pewniki. Wiara w naszą siłę jest kwestionowana i nagle czujemy się bezsilni” – mówił abp Pizzaballa.

Zaznaczył, że równie ważne, jak zaproszenie do zaufania Bogu, jest to, aby „uczyć się od Dziewicy Maryi akceptacji wejścia w okres błogosławiony, czas cierpliwości, milczenia i oczekiwania” – powiedział arcybiskup i dodał: “Podczas gdy w tej chwili dokonuje się rzeczy ludzkich, Boży czas wymaga czasu, ponieważ to, co narodziło się na nowo, wymaga długiego rozwoju”.

Nazaret z Bazyliką Zwiastowania to jeden z głównych symboli chrześcijaństwa. Archanioł Gabriel zwiastował tam Maryi narodzenie Jezusa, który zwany był potem Nazarejczykiem. Sam Jezus spędził tam swoje dzieciństwo i młodość. Dziś Nazaret liczy ok. 75 tys. mieszkańców. Tłumnie odwiedzają go chrześcijańscy pielgrzymi szczególnie w okresie Bożego Narodzenia.

Za: www.ekai.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda