Home WiadomościZe Świata Afganistan: Pasterka i żywa szopka w Cop Aryan

Afganistan: Pasterka i żywa szopka w Cop Aryan

Redakcja

Po wieczerzy wigilijnej żołnierze X zmiany PKW Afganistan zebrali się w swojej kaplicy w bazie Aryan, na uroczystej Pasterce. Mszę św. poprzedził śpiew kolęd przy szopce betlejemskiej, którą wcześnie sami zbudowali z worków wypełnionych piaskiem, takich samych, z jakich zbudowane są schrony.

Atrakcją szopki były żywe owce, które żołnierze OMLET-u specjalnie przywieźli na tę uroczystość. Kapelan bazy Aryan ks. por. Ireneusz Biruś – salwatorianin – przypomniał w kazaniu o tym, „że puste miejsce przy stole wigilijnym ma szczególne znaczenie dzisiaj, kiedy wspominamy i modlimy się za naszych towarzyszy broni, którzy w ostatnich dniach zginęli podczas patrolu”. Podczas Mszy św. modlono się również o pokój na świecie, zwłaszcza na ziemi afgańskiej, która od wielu lat doświadcza wojny. Po Eucharystii wszyscy obecni robili sobie pamiątkowe zdjęcia na tle żywej szopki, która na pewno długo pozostanie w pamięci uczestników żołnierskiej pasterki.

Za: www.sds.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda