Home WiadomościZe Świata Afganistan: Wielki Post w COP Aryan

Afganistan: Wielki Post w COP Aryan

Redakcja

Mszą Św. w Środę Popielcową żołnierze COP Aryan rozpoczęli okres Wielkiego Postu. Jest to szczególny czas przygotowania się do przeżywania Uroczystości Zmartwychwstania Pańskiego oraz czas powagi i zadumy.

Przed Eucharystią uczestnicy przystąpili do sakramentu spowiedzi św. W homilii kapelan COP Aryan ks. por. Ireneusz BIruś SDS przypomniał symbolikę posypywania głów popiołem i znaczenie słów „Pamiętaj, że prochem jesteś i w proch się obrócisz”.

Nawiązał do sceny ulepienia człowieka z prochu ziemi przez Stwórcę, mówił: „Jeśli Bóg pochylił się nad ludzką egzystencją, by życie miało sens, to czy człowiek w odpowiedzi nie powinien dbać o tą garść prochu ziemi, którą jest?” Po homilii żołnierze przystąpili do posypania głów popiołem na znak rozpoczętego czasu pokuty.

Mieszkańcy COP Aryan będą uczestniczyć w nabożeństwach wielkopostnych: w piątki w Drodze Krzyżowej, a w niedziele w Gorzkich Żalach. Dla niektórych żołnierzy jest to czas przygotowania się do Świąt Wielkanocnych, które będą obchodzić już w Ojczyźnie ze swoimi bliskimi.

/IB/

Galeria zdjęć.

Za: www.sds.pl.

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda