Home WiadomościZe Świata Akcja „Blachy na misyjne dachy”

Akcja „Blachy na misyjne dachy”

Redakcja

Po krótkiej przerwie Referat Misyjny z Pieniężna wznowił akcję „Blachy na misyjne dachy”. Jej celem jest zbiórka środków finansowych na budowę lub remont zadaszeń chroniących kościoły i kaplice w krajach, w których pracują werbiści i siostry Służebnice Ducha Świętego.

W akcję prowadzoną od 2010 roku, włączyło się kilka tysięcy osób z całej Polski. Po 2 latach przerwy wznawiamy ją i zapraszamy do współpracy.

W wielu parafiach i wspólnotach w ubogich krajach misyjnych wciąż bardzo dużym nakładem pracy i sił, z lokalnych materiałów, powstają kościoły i kaplice misyjne. Problemem zawsze jest dach. Zrobiony z trzciny, trawy czy liści palmy jest nietrwały, gdyż po około 2 latach zaczyna butwieć – czytamy na plakacie akcji. – W konsekwencji większa ulewa lub mocniejszy wiatr sprawiają, że dach zapada się niszcząc wyposażenie, często zdobyte kosztem wielu wyrzeczeń. Podobnie rzecz wygląda z niewielkimi budynkami należącymi do parafialnych wspólnot czy małymi dwuizbowymi szkołami w odległych cywilizacji miejscach.

Akcja „Blachy na misyjne dachy” ma jeszcze jeden wymiar, gdyż poprawnie i trwale zbudowany dach, nie tylko chroni budynek i wyposażenie, ale może wspomóc w zaopatrzeniu w wodę mieszkańców wioski. Deszczówka zbierana w odpowiednie zbiorniki w miesiącach suszy jest bezcennym żródłem wody pitnej. 

W akcję można włączyć się przekazując dowolną ofiarę na konto Referatu Misyjnego w Pieniężnie. Ważne, by dodać dopisek „Blachy na misyjne dachy”.

Dane konta bankowego
Bank PEKAO S.A. o. Elbląg
42 1240 1226 1111 0000 1395 9119

Za: www.werbisci.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda