Home WiadomościZe Świata Wielki Post dla misji

Wielki Post dla misji

Redakcja

Papież Franciszek w tegorocznym Orędziu na Wielki Post zachęca: “Porzućmy egoizm i zapatrzenie się w siebie a wpatrujmy się w Paschę Jezusa; zbliżmy się do braci i sióstr znajdujących się w trudnej sytuacji, dzieląc się z nimi naszymi duchowymi i materialnymi dobrami.”

Zachęcamy zatem, aby w trakcie tych czterdziestu dni znaleźć także chwile i możliwości, by w wielkopostnych wyrzeczeniach i postanowieniach, pamiętać o naszych franciszkańskich misjach i ludziach, którzy znajdują się w trudnej sytuacji materialnej i duchowej. 

Modlitwa ma zawsze bezcenną wartość. Ofiarowane „Zdrowaś Mario” czy inna jej forma może być niezwykłym wsparciem dla misjonarza, który akurat przeżywa w swojej posłudze kryzys czy zniechęcenie. Modlitwa w intencji misji wydaje wielkie owoce, które często pozostają dla nas tajemnicą. 

Podobnie jest z postem w intencji misji, misjonarzy, nowych powołań misyjnych… Post staje się również znakiem głodu… Głodu Słowa Bożego, ale także tego, który cierpią ubodzy w krajach misyjnych. Nasz post, przeżywany w zjednoczeniu z ich codziennym głodem i ofiarowany w intencji misji, uwalnia nasze serce od chciwości i wygody, dając miejsce na Bożą łaskę. Ponadto wyrzeczenie się codziennych przyjemności czy ulubionych potraw, pozwala w wielkopostnym czasie zaoszczędzić wydawane na nie pieniądze, które mogą zostać ofiarowane dla misji jako jałmużna.

Co roku w Wielkim Poście Kościół w Polsce zaprasza do udziału w akcji “Misjonarz na Post”, której uczestnicy poprzez post, modlitwę, ofiarowanie cierpienia lub inne dobre postanowienia wykazują się troską o zadania misyjne, jakie stawia przed sobą Kościół.

Jałmużna wielkopostna na rzecz misji sprawia, że nie tylko my w tym czasie możemy zbliżyć się do Boga. Ofiary przekazywane na misje pozwalają misjonarzom dotrzeć do osób potrzebujących spotkania z Chrystusem. Każda złotówka przekazana misjonarzom może posłużyć na zatankowanie samochodu, którym kapłan może pojechać do odległych wiosek, aby odprawić Mszę Święta, służyć w sakramencie pojednania, namaścić chorych… Pieniądze przekazywane na misje pozwalają na pokrywanie bieżących potrzeb prowadzenia misji, a także pomoc osobom, do których są posłani misjonarze.

1% jako dar serca na misje

Od kilku lat, dzięki współpracy naszego Sekretariatu Misyjnego z franciszkańską Fundacją Brat Słońce, możliwe jest przekazanie 1% dla misji.

W rozliczeniu podatkowym należy wpisać numer OPP – KRS 0000397954 , a jako cel szczegółowy wpisać MISJE 23. Można również rozliczyć się online lub przez dedykowany nam program.

Wszystkim, którzy udzielają zarówno duchowego jak i materialnego wsparcia nie tylko w Wielkim Poście, serdecznie dziękujemy. O naszych ofiarodawcach pamiętamy w każdą środę, modląc się w ich intencji. Niech Pan Wam błogosławi w świętym czasie Wielkiego Postu.

Sekretariat Misyjny Franciszkanów w Krakowie/ak.

Za: www.franciszkanie.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda