Home Wiadomości Albania: Jordan ON AIR

Albania: Jordan ON AIR

Redakcja
Obchody Jubileuszowego Roku Ojca Jordana mają swój szczególny charakter na misyjnych stacjach w Albanii. Rodzina salwatoriańska spotyka się regularnie z okazji znaczących rocznic z życia Ojca Założyciela i historii Zgromadzenia. Salwatorianie, siostry salwatorianki i świeccy salwatorianie z terenu Albanii, chcąc uczcić setną rocznicę śmierci o. Franciszka Jordana, organizują regularne spotkania i rocznicowe czuwania modlitewne dla wiernych swoich parafii.

Jedną ze wspólnych inicjatyw jest propagowanie nadzwyczajnej duchowości i heroiczności cnót czcigodnego sługi Bożego na łamach albańskiego Radia Maryja. Cykl audycji przygotowanych wspólnie z siostrami salwatoriankami prowadzą co miesiąc misjonarze ojca Jordana. Na początek omówiona została niezwykła historia życia, powołania do kapłaństwa, a także etapy tworzenia Zgromadzenia. W barwny i niezwykle ciekawy sposób opisali to ks. Artan Seli SDS i siostra Mimoza Jaku SDS. Kolejna część to „Zachęty i upomnienia” kandydata na ołtarze, które zostały w przystępny sposób przedstawione słuchaczom przez ks. Wojciecha Poradę SDS, brata Jakuba Rychlewskiego SDS i siostrę Terezinę SDS.

W dalszym ciągu omawiany będzie „Dziennik Duchowy” ojca Franciszka oraz aktualna działalność Towarzystwa Boskiego Zbawiciela w dzisiejszym świecie. Miłość do Założyciela, dziecięce oddanie jego ojcowskiej trosce i radość życia zakonnego w Zgromadzeniu połączyło duchowe dzieci o. Franciszka Marii od Krzyża Jordana we wspólnym głoszeniu jego duchowości i propagowaniu jego świętobliwej osoby wśród albańskiej ludności.

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda