Home WiadomościZe Świata Amerykańska Częstochowa: nowa zasłona dla Matki Bożej

Amerykańska Częstochowa: nowa zasłona dla Matki Bożej

Redakcja

Renowacja ołtarza w Kaplicy Matki Bożej w Amerykańskiej Częstochowie rozpoczęła się pod koniec stycznia. Powodem jej rozpoczęcia było zainstalowanie zasłony dla Ikony Matki Bożej Częstochowskiej, podobnej do tej, która znajduje się na Jasnej Górze w Polsce. Zasłona będzie używana do uroczystego odsłaniania Obrazu Matki Bożej w Kaplicy. 

Ta srebrna zasłona została dedykowana jako dziękczynienie Wszechmogącemu Bogu i Matce Bożej za 60 lat Amerykańskiej Częstochowy oraz ku uczczeniu Jubileuszu 300-lecia Koronacji Ikony Matki Bożej na Jasnej Górze. Ofiarodawcą tej pięknej zasłony jest pan Viktor Majka, który ofiarował ją jako wotum dziękczynne oraz ku pamięci swoich rodziców Blaise i Anna Majka. 

Przód zasłony jest wykonany ze srebra i waży około 180 funtów (90 kg). Przedstawia ona wizerunek Matki Bożej Wniebowziętej, inspirowany dziełem hiszpańskiego malarza Bartolome Esteban Murillo. Maryja wzięta do Nieba otoczona jest zastępami Świętych Aniołów. Na dole zasłony znajdują się przedstawienia dwóch Sanktuariów: po lewej stronie znajduje się Sanktuarium Matki Bożej Jasnogórskiej w Częstochowie w Polsce, natomiast z prawej strony przedstawione jest Narodowe Sanktuarium Matki Bożej Częstochowskiej (Amerykańska Częstochowa) w Doylestown, PA w USA. 

Srebrna zasłona została zaprojektowana i wykonana przez Kamila Drapikowskiego, syna Mariusza Drapikowskiego, w „Drapikowski Studio” w Gdańsku, w Polsce w roku 2014. 

o. Tymoteusz Tarnacki OSPPE 
Amerykańska Częstochowa

Za: www.jasnagora.com

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda