Home WiadomościZe Świata Papież wysłał życzenia zakonnicy, która skończyła 110 lat

Papież wysłał życzenia zakonnicy, która skończyła 110 lat

Redakcja

We Włoszech żyje wyjątkowa zakonnica, która skończyła właśnie 110 lat. Sam papież pamiętał o jej urodzinach.

Siostra Candida Bellotti pomimo sędziwego wieku zachowuje entuzjazm i chęć do życia. W tej chwili jest jedną z najstarszych sióstr zakonnych na świecie.

20 lutego, w dniu swoich urodzin, otrzymała niezwykły prezent. Specjalne podziękowania i życzenia napisał do niej sam Ojciec Święty. W krótkim liście możemy przeczytać:

Do czcigodnej siostry Candidy Bellotti, Siostry Posługującej Chorym (zakon kamilianek – przyp. red.), która dzięki Bogu obchodzi swoje 110. urodziny.

Ojciec Święty Franciszek duchowo uczestniczy w radości, którą dzielimy wszyscy z tej wspaniałej okazji. Przesyła też siostrze serdeczne życzenia i gratulacje.

Urodziny siostra Bellotti obchodziła w gronie najbliższych ze wspólnoty zakonnej oraz z biskupem diecezji Lucca, na terenie której obecnie mieszka.

Jako sekret swojego powołania i szczęśliwego życia siostra podała: “Miłość, miłość i jeszcze więcej miłości połączonej z radością”. W wywiadzie, którego ostatnio udzieliła zdradziła jeszcze jedną radę dla ludzi młodych: – Zaufajcie przyszłości i realizujcie ze wszystkich sił swoje pragnienia – powiedziała.

Siostra Candida Bellotti urodziła się w roku 1907 w prowincji Werona, czterdzieści lat po śmierci założyciela swego zgromadzenia, Św. Kamila de Lellis. W roku 1930 wstąpiła do zakonu, gdzie zgodnie z charyzmatem wspólnoty posługiwała jako zawodowa pielęgniarka. Niosła pomoc chorym również w czasie II wojny światowej. W tym roku zgromadzenie obchodzi 150 rocznicę śmierci swego świętego założyciela.

CNA.org/sz

Za: www.deon.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda