Papież wysłał życzenia zakonnicy, która skończyła 110 lat

We Włoszech żyje wyjątkowa zakonnica, która skończyła właśnie 110 lat. Sam papież pamiętał o jej urodzinach.

Siostra Candida Bellotti pomimo sędziwego wieku zachowuje entuzjazm i chęć do życia. W tej chwili jest jedną z najstarszych sióstr zakonnych na świecie.

20 lutego, w dniu swoich urodzin, otrzymała niezwykły prezent. Specjalne podziękowania i życzenia napisał do niej sam Ojciec Święty. W krótkim liście możemy przeczytać:

Do czcigodnej siostry Candidy Bellotti, Siostry Posługującej Chorym (zakon kamilianek – przyp. red.), która dzięki Bogu obchodzi swoje 110. urodziny.

Ojciec Święty Franciszek duchowo uczestniczy w radości, którą dzielimy wszyscy z tej wspaniałej okazji. Przesyła też siostrze serdeczne życzenia i gratulacje.

Urodziny siostra Bellotti obchodziła w gronie najbliższych ze wspólnoty zakonnej oraz z biskupem diecezji Lucca, na terenie której obecnie mieszka.

Jako sekret swojego powołania i szczęśliwego życia siostra podała: „Miłość, miłość i jeszcze więcej miłości połączonej z radością”. W wywiadzie, którego ostatnio udzieliła zdradziła jeszcze jedną radę dla ludzi młodych: – Zaufajcie przyszłości i realizujcie ze wszystkich sił swoje pragnienia – powiedziała.

Siostra Candida Bellotti urodziła się w roku 1907 w prowincji Werona, czterdzieści lat po śmierci założyciela swego zgromadzenia, Św. Kamila de Lellis. W roku 1930 wstąpiła do zakonu, gdzie zgodnie z charyzmatem wspólnoty posługiwała jako zawodowa pielęgniarka. Niosła pomoc chorym również w czasie II wojny światowej. W tym roku zgromadzenie obchodzi 150 rocznicę śmierci swego świętego założyciela.

CNA.org/sz

Za: www.deon.pl