Home WiadomościZe Świata Angola: peregrynacja relikwii św. Jana Bosko

Angola: peregrynacja relikwii św. Jana Bosko

Redakcja

Z Zimbabwe dotarły 1 sierpnia do Angoli relikwie św. Jana Bosko. Jest to kolejny etap peregrynacji doczesnych szczątków świętego po Afryce. Centralne uroczystości odbędą się w parafii św. Pawła w stołecznej Luandzie, gdzie przewodniczący episkopatu tego kraju abp Gabriel Mbilingi odprawi uroczystą Eucharystię.

Wędrówka relikwii po Afryce jest częścią drogi, którą mają one przebyć do 2014 r., przemierzając wszystkie kontynenty. Zorganizowano ją w 2009 r. w ramach przygotowań do przypadającej w 2015 r. dwusetnej rocznicy urodzin świętego. Szczątki założyciela salezjanów umieszczone są w ważącej pół tony i długiej na 2,5 m urnie z aluminium, brązu i szkła.

W programie trwającej ponad dwa tygodnie peregrynacji po Angoli są przewidziane m.in. czuwanie w centrum młodzieżowym w diecezji Viana, a także nawiedzenie Wyższej Szkoły Filozoficzno-Pedagogicznej „Don Bosco”. 16 sierpnia relikwie zostaną przewiezione na Madagaskar.

lg/ rv 

Za: Radio Watykańskie

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda