Home WiadomościZe Świata Anioł Pański: „Do nas należy zarzucać sieci z wiarą – resztę sprawi Pan”

Anioł Pański: „Do nas należy zarzucać sieci z wiarą – resztę sprawi Pan”

Redakcja

Bóg zwraca uwagę nie tyle na przymioty ludzi przez siebie wybranych, co na ich wiarę. W ten sposób Benedykt XVI skomentował scenę powołania Szymona Piotra z ewangelii dzisiejszej niedzieli, w której apostoł okazuje posłuszeństwo Jezusowi i tytułuje Go Panem. W rozważaniu przed niedzielną modlitwą Anioł Pański Papież wskazał też na znaczenie cudownego połowu ryb, który symbolicznie odnosi się do całego Kościoła i jego misji.

„Doświadczenie Piotra, z pewnością jedyne w swoim rodzaju, pozostaje wzorem powołania każdego apostoła Ewangelii, który nigdy nie powinien zniechęcić się do głoszenia Chrystusa wszystkim ludziom, aż po krańce ziemi – mówił Papież. – Jednakże dzisiejszy tekst każe również zastanowić się nad powołaniem do kapłaństwa i życia konsekrowanego. Powołanie to jest dziełem Boga. To nie człowiek jest autorem własnego powołania, ale daje on odpowiedź na Boże wezwanie. A słabość ludzka nie powinna przerażać, gdy Bóg woła. Trzeba zaufać Jego mocy, która działa w naszej słabości; trzeba coraz bardziej ufać potędze Bożego Miłosierdzia, które przemienia i odnawia. Drodzy Bracia i Siostry, niech to słowo Boże ożywi także w nas i w naszych wspólnotach chrześcijańskich odwagę, zaufanie i zapał w głoszeniu i świadczeniu o Ewangelii. Niech porażki i trudności nie prowadzą nas do rezygnacji. Do nas należy zarzucać sieci z wiarą – resztę sprawi Pan”.

tc/ rv

Za: Radio Watykańskie

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda