Home WiadomościZe Świata Franciszkanie wybrali w Asyżu ministra generalnego

Franciszkanie wybrali w Asyżu ministra generalnego

Redakcja

Dzisiaj tuż przed godz. 11 franciszkanie z Zakonu Braci Mniejszych Konwentualnych wybrali 119 generalnego przełożonego swojej wspólnoty. Został nim O. Marko Tasca z prowincji padewskiej, dotychczasowy generał Zakonu.

O. Marco Tasca ur. się w 1957 roku w Sant’Angelo di Piove, koło Padwy. Nowicjat zakonny odbywał przy bazylice św. Antoniego w Padwie (1976/77). W 1981 r. złożył śluby wieczyste. Od 1982 r. studiował w Rzymie, na Papieskim Uniwersytecie Salezjańskim (UPS).

Święcenia kapłańskie przyjął 19 marca 1983 roku w Sant’Angelo di Piove, jego mieście rodzinnym. W 1986 roku obronił licencjat z psychologii na UPS, a dwa lata później także z teologii pastoralnej na tym samym uniwersytecie. Powrócił do Padwy i od 1988 do 1994 roku był rektorem małego seminarium w Bresci, potem zaś postnowicjatu w Padwie (1994-2001).

Był wykładowcą psychologii i katechetyki przy Instytucie “Świętego Antoniego Doktora” w Padwie. Na Kapitule prowincjalnej w 2001 roku został wybrany kustoszem kapitulnym i gwardianem klasztoru w Camposampiero. W 2005 roku został przełożonym prowincji padewskiej. Jest to jego druga kadencja jako generała Zakonu. Po raz pierwszy został wybrany do tej posługi w czerwcu 2007 roku.

Życiorys za : www.franciszkanie.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda