Avila świętowała 500-lecie urodzin św. Teresy

karmel.pl28 marca br. Avila świętowała 500. rocznicę urodzin św. Teresy od Jezusa, wielkiej reformatorki Karmelu i kobiety, która wciąż fascynuje i inspiruje kolejne pokolenia na całym świecie. „Teresa daje ci klucze: dziewięć bram, dziewięć kluczy” – pod takim hasłem ponad 4 tys. mieszkańców Avili otoczyło słynne średniowieczne mury miasta.

Dzień wcześniej – 27 marca – szczególnym prezentem urodzinowym było otwarcie Międzynarodowego Schroniska dla Młodych Pielgrzymów, którego dokonano z udziałem miejscowego ordynariusza bp. Jesusa Garcíi Burillo. Natomiast nocnemu czuwaniu modlitewnemu przewodniczył o. Saverio Cannistrá, przełożony generalny karmelitów bosych.

Porannej jubileuszowej Mszy w kościele Świętej, który stoi na miejscu rodzinnego domu Teresy od Jezusa, przewodniczył bp Jesús García Burillo. Wzięły w niej udział władze regionalne i miejskie, a także wielu pielgrzymów. Na początku Mszy odczytano list Papieża Franciszka z okazji 500-lecia urodzin św. Teresy. Po Eucharystii odbyła się procesja z kościoła La Santa do klasztoru św. Józefa. Niesiono obraz Świętej oraz laskę, której używała. Kolejną uroczystą Mszę odprawiono w południe w miejscowej katedrze, a wieczorem odbył się specjalny koncert w oparciu o teksty św. Teresy i św. Jana od Krzyża, w wykonaniu znanego artysty Amancio Prady. Avila tętniła życiem, pełna była pielgrzymów z kraju i z zagranicy.

Źródłó: KAI 

Za: www.karmel.pl