Home WiadomościZe Świata Bardziej być, by owocniej działać

Bardziej być, by owocniej działać

Redakcja

redemptor.plO. Piotr Chyła został mianowany przez Zarząd Generalny dyrektorem Centrum Duchowości Redemptorystowskiej w Rzymie.

Podejmując nowe zadania, o. Piotr stwierdził, że czyni to z przeświadczeniem o dużym znaczeniu duchowości w życiu każdego redemptorysty. – Trzeba wracać do korzeni, aby z dziedzictwa Założyciela i świadectwa świętych współbraci czerpać impulsy do wiernego życia charyzmatem zakonnym w dzisiejszej dobie i odważnie podejmować nowe wyzwania ewangelizacyjne – wyjaśnia. Doświadczenie pracy w Polsce i zagranicą jasno pokazuje, że ludzie pytają nas nie tylko o aktywność na różnych polach duszpasterstwa, lecz bardzo często szukają tego, co stoi u podłoża działania – poszukują głębi życia duchowego, dodaje.

Centrum Duchowości Redemptorystowskiej w Rzymie powstało w 1998 r. w następstwie decyzji XXII Kapituły Generalnej (1997 r.), która podkreśliła rolę duchowości  w życiu apostolskim redemptorystów i zaleciła opracowanie nowych programów formacji kandydatów i członków zgromadzenia.

Główne cele działań Centrum Duchowości Redemptorystowskiej zostały sformułowane następująco:
• Umożliwienie zrozumienia i pogłębienia duchowości redemptorystów na różnych poziomach w zgromadzeniu.
• Włączenie specyficznej duchowości redemptorystów w szersze ramy życia w Duchu Świętym w służbie Kościołowi.

Konkretnymi formami działań formacyjnych i popularyzatorskich podejmowanych przez Centrum Duchowości są coroczne kursy duchowości organizowane w kilku językach, wydawanie biuletynu „Jedna Wspólnota” oraz prowadzenie rekolekcji dla współbraci w różnych krajach.

O. Piotr Chyła pochodzi ze Świecia nad Wisłą. Do Zgromadzenia Redemptorystów wstąpił w 1989 r., Studia filozoficzno-teologiczne odbył w Krakowie i Weronie. Po przyjęciu święceń prezbiteratu (1997) pełnił funkcję socjusza prefekta w WSD Redemptorystów w Tuchowie (1997–1998). Studiował teologię dogmatyczną na Uniwersytecie w Durham w Wielkiej Brytanii (1998–2001). Był wykładowcą w WSD Redemptorystów w Tuchowie (2001-2004), a następnie pracował w duszpasterstwie parafialnym w Cicero i Perth Amboy (proboszcz) w Stanach Zjednoczonych. W latach 2008-2014 pełnił urząd wikariusza prowincjała.

Za: www.redemptor.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda